Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Déjá-vu? Hogy lehetséges?...

Déjá-vu? Hogy lehetséges? Pontosan mi is ez? (lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Már többször volt "déjà-vu"-m, szóval tudom milyen maga az érzés. Meg azzal is tisztában vagyok, hogy szó szerinti jelentése: "már látott", viszont arról fogalmam sincs, hogy tudományosan vagy pontosan ez mi. És hogy egyáltalán ez hogyan lehetséges, hogy mi is ez az érzés. Mikor történt meg velünk ugyanaz, vagy mikor láttuk ugyanazt, amiért jön az az érzés? (Egyáltalán tényleg úgy van, vagy csak azt érezzük? Mert hogy én például emlékezni nem emlékszem arra, hogy mikor volt ugyanaz, csak az érzést érzem.)

Nektek volt már ilyenetek? Esetleg valaki tudja a kérdéseimre a választ, vagy tud egy jó és megbízható oldalt, ahol le van írva rendesen?

Légyszi csak normális és értelmes válaszokat adjatok! Köszi előre is!


És bocsi, hogy ilyen hosszú lett, meg ha egy kicsit zavarosan írtam.



#magyarázat #érzés #történés #déjà-vu #megtörténtek
2013. máj. 4. 17:43
 1/1 banyamanya ***** válasza:

Nekem is volt már többször. Ilyenkor az van bennem, hogy: "ez már egyszer megtörtént". Egyszer olvastam valahol, hogy talán a korábbi életeidből rémlenek fel dolgok, hogy abban már megtörtént veled az a valami, ami a déjà-vu érzést okozta. De ezt nyilván millió módon meg lehet cáfolni, ne is menjünk bele.

Nekem még az jutott eszembe, hogy talán egyik másik álmomban éltem már át ezeket a dolgokat.

2013. máj. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!