Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nagyon félek, tescos lopás...

Nagyon félek, tescos lopás mire számítsak?

Figyelt kérdés
Én és barátnőm 2 hónapja loptunk a tescóból én kb 1000 ft értékbe amikor mentünk volna ki már az biztonsági őrök a kijáratnál vártak minket. Be kellett mennünk velük egy hejségbe ahol felvették a jegyzőkönyvet meg kihalgattak! Persze mi mindent bevallottunk és vissza adtuk amit elvettünk! A vonalkódott lekapartuk róla tehdát megrongáltuk. Mondtuk hogy kifizessük de azt mondták hogy már nem lehet. Kihívták a rendőröket is ők is kihalgattak 2 óra hosszát ott ültünk. aztán hazamehettünk. Nagyon félek mert azt mondták ha rendőrök hogy az iskolába is küldenek levelet szerintetek? És körülbelül mikor jön ki a levél? És mit kaphatok ha csak 15 éves vagyok? Nagyon megbántam már az egészet, soha nem csináltam még ilyent ez volt az első meg az utólsó is!
2013. máj. 6. 09:36
 1/5 anonim ***** válasza:
57%
A helyedben egy helyesírási szótárra számítanék.
2013. máj. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
15 évesen már büntethető vagy. El tudok képzelni próbára bocsátást, pénzbírságot. Nem vagyok jogász, ne vedd biztosra. A próbára bocsátásnak az a lényege, hogy most ugyan semmit nem kapsz, de „megjegyzik”. Ha ismét lopsz, akkor ezt is figyelembe veszik.
2013. máj. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 vikTORZ válasza:

Helytelen tett volt, nyilván ezt már beláttad. Én sem vagyok jogász, de amúgy a rendőrség elküldte az ügyészségnek az ügyeteket, ahol további intézkedéseket fognak tenni. Az ügyészség tovább küldheti a bíróságra is akár, de mivel szabálysértésről van szó, így ez szerintem ki van zárva. Elképzelhető az is, amit az előttem szóló írt, bár ha jól tudom az a felnőttkorúak esetében jöhet szóba. Szerintem pártfogó felügyeletre számíthatsz, ami azt jelenti, hogy a kirendelt pártfogó felügyelő 1 évig "gondozásba vesz", tehát feladatokat állít fel neked / nektek, havi rendszerességgel meg kell jelenni nála.


Levelet szoktak küldeni az iskolának, ezzel együtt a gyermekjóléti szolgálatnak is. Elméletileg több levélnek kell kimenni. 1. a rendőrség küld jelzést a Gyermekjóléti Szolgálatnak a szabálysértés tényéről. 2. ügyészség küld levelet a pártfogó felügyelet megállapításáról. Ha pártfogás alá kerülsz, akkor a gyermekjóléti szolgálat is felkeres. Ha nem, szerintem akkor is, amennyiben kapnak jelzést rólad. Kb ennyi. A többit majd elmondják azok, akik felkeresnek.


Elég nagy macera számotokra, pedig nem olyan nagy cuccot csentetek el. Hiba volt. Legközelebb érdemes még kétszer, akár háromszor is átgondolni, hogy mit csinálsz. Mindennek van következménye.

2013. máj. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Előzőhöz annyit szeretnék írni, hogy elméletben ez a sok macarés dolog nem ellenetek folyik, hanem értetek. Nem büntetés, hanem terelgetés. Mondom, elvben.

A cél az lenne, hogy felmérjék, milyen környezetben éltek, milyen hatások érnek.

Pl. nehéz életkörülmények (nemtörődöm, esetleg durva szülők, szegénység stb.), iskolai hatások (nemtörődöm tanárok, rossz iskolatársak, egyebek).

Az iskolában is akkor járnak el helyesen, ha nem a büntetésben merül ki a reakció, hanem szép szóval, odafigyeléssel terelgetnek.

2013. máj. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
nekünk csak azt mondták h fizetni kell semmi más.
2013. máj. 6. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!