Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egri Csillagok: Házi feladat...

Egri Csillagok: Házi feladat Mit jelentenek a következő fogalmak: vasing, cobák, újhitű, Jedikula, müezzin, deli, koboz?

Figyelt kérdés

2013. máj. 6. 16:34
 1/7 anonim válasza:
38%
Ha elolvastad a Jedikulát tudod. Ne várd hogy mi oldjuk meg helyetted!
2013. máj. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszoló!

Nem értem, hogy ha nem tudod megválaszolni a kérdésemet vagy esetleg segíteni miért kell hozzászólni? Szerintem ennek az oldalnak az a lényege, hogy a tapasztalatainkat, ötleteinket osszuk meg egymással. Nem az, hogy felülbíráljuk a másik kérdését.

2013. máj. 7. 20:00
 3/7 anonim válasza:
100%
Én csak a Jedikulát tudom ha jól emlékszem az a Héttorony más néven.:)
2013. máj. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi!!!!!!!!!
2013. máj. 10. 20:15
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Müezzin az iszlám vallásban az a személy, aki a híveket imára szólítja fel, ill, az imára hívó szöveget elénekli. /napi öt alkalommal: hajnal, déli, kora délutáni, napnyugta és esti imádság.

/Eger minaret/


deli:

[link]


újhitű:

A reformáció magyarországi elterjedésének időszakában a reformáció híveit, azaz az evangélikusokat és reformátusokat hívták újhitűnek.

Az Egri csillagokban az "újhitű" előtti mondatban azt mondja a pap, hogy ő lutheránus.

"pápista - római katolikus

újhitű - protestáns "


cobák /cubák/ sült, főtt húsos csont.


koboz:

Egy húros pengetős hangszer.

[link]


Mi maradt még? A vasing


Erről nem sok mindent találtam.

Vaskarikákból készült páncéling.

[link]

2013. máj. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, hogy ennyit fáradoztál miattam! Nagyon sokat segített! Köszönöm!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2013. máj. 15. 19:45
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt fáradtság. Szívesen tettem. :)
2013. máj. 16. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!