Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek nem furcsa hogy a...

Szerintetek nem furcsa hogy a szomszédaink szlávok és mi nem azok vagyunk? Vagy a magyarok is szlávok?

Figyelt kérdés
Ezt nem értem ,magyarázzátok el lécci!
2013. máj. 10. 20:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a szomszédaim kínaiak, mindig nagyon erős illatúakat főznek.

Az elején elbizonytalanodtam, és azt hittem, én is kínai vagyok, hunyorogtam is, de aztán tisztáztam magamban, hogy én magyar vagyok.

2013. máj. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

majd ötödikben tanulni fogjátok töriből

ha már elmúltál ötödikes akkor nézd meg a törikönyved, de azért legalább ennyire illene emlékezni...

2013. máj. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A szomszédos országokról beszélek. És nekünk a töri könyvünkből sok mindent kihagytak...
2013. máj. 10. 21:05
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez a tananyag 10-20%-a, tuti nem hagyták ki. Honfoglalás néven megtalálhatod, de már ez a kifejezés is sejtet néhány dolgot.
2013. máj. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 ettro ***** válasza:

Azokon a nem etnikum specifikus területeken ahol nem volt domináns nép, amely összefogta volna az ott élő több etnikumú társadalmakat ott a keleti hittérítők által elterjesztett egyházi keveréknyelv volt az amely elterjedt, majd ezt, a lassan kialakuló uralkodó réteg mint általánosan használt nyelv használta, mely aztán a teljes népességre kiterjedt.


A mai szláv területeken ez a korábban még kezdetleges kevert egyházi nyelv vált dominánssá és körülbelül ötszáz év alatt a legtöbb korábbi nyelvet kiszorította.


Nem tudni hogy eredetileg a mai szláv népesség milyen nyelveken beszélt korábban, vagy milyen etnikumokból tevődtek össze. Az biztos hogy olyan hogy szláv etnikum nem létezik, vagyis pontosabban önállóan nem létezett.


Ez a többetnikumú, kisebb népességek között elterjedt korábban egyházi nyelv vált először központi kapoccsá, majd alakította ki az 1500-as évekre az úgynevezett szláv identitást.


Annyit lehet tudni hogy ugyanúgy még nálunk a szkíta identitás volt jelen mindig is a mai szlávoknál a szarmata identitás volt elsősorban meghatározó.

2020. ápr. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!