Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Pszichopata osztálytárs. Mit...

Pszichopata osztálytárs. Mit tennétek?

Figyelt kérdés

Van egy osztálytársam, már második éve akit az egész suli, osztály utál. Nincs konkrét oka, nem kötegszik vagy rossz tanuló, egyszerűen csak fura


Tavaly kezdődött az egész. Eleinte mindenki ismerkedett mindenkivel (ahogy az 1. évesek szoktak). Nem nagyon tűnt ki a sorból, voltam nem egyszer vele párba, gondoltam lámpaláz, visszahúzódó stb... de később kiderült itt másról van szó. Kezdetben jött velünk minden programra próbáltunk beszélgetni vele, de mindig érzelemmentesen monoton hangon beszélt. Aztán idővel eltűntek mellőle az emberek. A lány egyre furcsábban viselkedett. Mindenkit csöndben elkezdett követni. Nem viccelek, szó szerint akit éppen séta közben megtalált követett. Órákon indokolatlanul bámult embereket és magában mosolygott. A jobb érzésűek megsajnáltál, kérdezték miért viselkedik így erre ő azt válaszolta, hogy "az én világomban vannak vicces dolgok" Később a telefonjával embereket is fotózgatott. Komolyan elkezdtünk aggódni érte. Szóltunk a szüleinek, de ők azt mondták nem látnak semmi furcsát a lányuk viselkedésében. Év végén már pszichológusnak is írtunk, de nem válaszolt. Mostanra az egész osztály utálja mert még mindig követ embereket, minden programra jelentkezik majd kb semmit sem csinál. Múltkor simán csak kisétál a német óráról és bement a lánymosdóba. Sokszor azt se tudja hol van óránk pedig már 100-szor lefotózta az órarendet. Múltkor például írtam a leckémet, majd szó nélkül mellém ült és 15 percen keresztül engem bámult. (de mással is csinálja ezt nem csak velem)

A tanárok is észrevették, hogy furcsán viselkedik, próbálják ösztönözni, de egyszerűen se kép se hang, órán felszólítják és egy kérdésre nem tud válaszolni, folyamatosan csak őőő-zik. Töri tanár múltkor csokit vett neki mert csinált valami képet még év elején, és azt nem mondta hogy köszönöm.


Anyját egyszer láttuk mikor magával hozta a színházba. Ő is tök ugyanúgy viselkedett mint a lánya. Az anyuka is csak állt és nézett ki a fejéből. Ott volt a fél tanári kar de senki nem mert odamenni az anyjához.


A lány külsőre nem ronda, jár elvileg kajakozni Mindig drága,márkás ruhákban jár.


Se én sem az osztálytársaim nem tudjuk mit csináljunk vele. Én személyesen féltem is mert sokszor dobálják, szólnak be neki és van egy olyan érzésem, hogy egyszer csak elpattan valami a fejében és valamilyen módon megbosszulja a piszkálgatásokat.


Bármilyen ötletet, tanácsot fogadunk csak történjen valami.



2013. ápr. 20. 21:15
1 2
 1/11 anonim válasza:
98%

Ez nem feltétlenül pszichopata. Inkább csak magába forduló+ lehet hogy egy kicsit antiszociális. Ennek bármi oka lehet. Mivel az írtad, hogy az anyukája is ilyen ebből feltételezem, hogy ez neki normális. Ő ezt látta és ezért viselkedik így.

Két dolgot tudtok tenni vele. 1 ráhagyjátok és nem foglalkoztok a "fura" viselkedésével. 2 beszéltek vele.

Az ilyen embereknél nehezen "pattan el valami". Teljesen más a gondolkodásuk...


üdv.: egy szociopata

2013. ápr. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

Lehet nem érdeklitek, elvan magának, mint én.

Az egész suliban van egy jóbarátom, annyi.A többi felőlem elmehet a búsba.

Ez azért van, mert senkiben sem bízom meg.

2013. ápr. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%
lehet van valami az agyaval,es a fejeben van egy kulon vilaga,ahol szeret lenni.
2013. ápr. 21. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

De ő nem befordulós. Nem értettétek amit írtam. Ő állandóan jelentkezik mindenhova, de képtelen önállóan bármit csinálni, próbáltunk segíteni de egyszerűen buta.

Soha nem láttuk még szomorúnak, mindig úgy csinál mintha semmi baj nem lenne. Voltaképp a mosolygáson kívül még semmilyen érzelmet nem láttam rajta.

Van néhány olyan osztálytársam, akik viszont befordulósak egy barátjuk van, de ettől független értelmes, normális emberek.

Neki viszont egy barátja sincs, egy embernél sem képes megmaradni. Mindig a menők után koslat, aztán ha már nagyon szekálják leül a padjához és telefonozik.

2013. ápr. 21. 18:17
 5/11 anonim ***** válasza:
72%

ne nezetek ra...

bar tudom egy kicsit idegesito arra nem nezni aki folytofolyvas bamul...

Heee...!!!Elobb emlitetted hogy az anyukaja is ilyen.Akkor lehet csaladi vonas!!!

2013. ápr. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
91%

Ha nem agresszív, akkor nem nevezném pszichopatának!

Ha zavar a viselkedése, erre finoman lehet figyelmeztetni. Ez normális reakció részetekről is. Az meg hogy veszi-e a lapot? Kiderül....

2013. ápr. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%

Hat nem tudom, en is valosnak erzem a felelmedet...

Mert ha csak magaba fordulo, akkor nem ul oda es bamul a fejedbe 15 percig. Ez tobb, mint para, szerintem komoly gebasz lehet vele.

Bar amit meg el tudok kepzelni, nem tudom, te hogy latod, az az, h eszrevette, h be vagytok csokizva tole es ezt elvezi esetleg, szorakoztatja es ratesz egy lapattal. Nem tudom, de para lehet... Attol felek, en mar idejekoran levertem volna. :)

2013. máj. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
7%

Így első olvasásra, nagyon kíváncsivá tett, lehet, hogy bejönne nekem ez a csaj x)

Am az ilyet könnyű kezelni, bámul rád oszt megfogod a csöcsét, ha tesz valamit ellene, akkor valszeg azt elmegy és kussba marad, ha nem akkor legalább fogdosnám tovább aztán kiderülne melyikünk bírja tovább xDDD

DE csak ha jó csajról van szó.

2013. máj. 17. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak egyszerűen problémás lány!

ez normális szerintem!

védd meg amilyen gyakran csak tudod! :)

2013. máj. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A leírtak alapján szinte tutkó, hogy NEM pszichopata...
2013. jún. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!