Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Twilight-os kérdés: Hogyha...

Twilight-os kérdés: Hogyha Bellán tényleg nem működik egyik vámpír képessége sem, akkor miért van az hogy Alice látja a jövőjét, és Jasper pedig tudja hogy milyen a hangulata? Ez csak egy nagy aki, vagy én értettem félre valamit?

Figyelt kérdés

2013. máj. 12. 22:37
 1/9 A kérdező kommentje:
utolsó mondtatban az az "aki" bakit akar jelenteni:D
2013. máj. 12. 22:41
 2/9 piriiiiii ***** válasza:
45%

Ezen már én is gondolkodtam...

Szerintem egy nagy baki, de persze lehet valami oximoron jellegű csavar benne...

2013. máj. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez benne van a könyvekben. Nem baki. Gondolj bele, az érzelmek nem (csak) fejben dőlnek el, ő pedig a mentális támadásokkal, képességekkel szemben védi magát. Jasper valójában nem változtatja meg az érzelmeit, csupán elfedi a valódiakat, tehát semmiképpen nem éri mentális hatás. A jövőnk pedig nem a fejünkben van, nonszensz lenne, ha Alice nem látná a jövőjét a pajzsa miatt... a jövő csak egy lehetőség, ami akkor fog megtörténni, ha bizonyos dolgok úgy alakulnak, ahogy. Ez is benne van, az Alice által látott jövő kizárólag a döntések függvénye, ha eldöntötte, hogy ezt teszi, akkor Alice meglátja ennek a legvalószínűbb végkimenetelét, a döntésének következményét, ha úgy tetszik. Ez meg aztán főleg nem a másik ellen/másik felé irányuló mentális képesség...


Egyedül az utolsó filmben van egy kis "baki", az utolsó harc, amit ugye az alakváltók miatt Alice nem láthatott volna, nem mutathatta volna meg Aronak. De ez egy szándékos baki, és el van nézve a filmkészítőknek, mert nagyon jó lett a befejezése :)

2013. máj. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
ahaa értem. amúgy még nem is tűnt fel az a farkasos baki a negyedik részben. mik ki nem derülnek..:D köszi a válaszokat
2013. máj. 13. 14:56
 5/9 anonim válasza:
ez offnak számit sztem, de az nem baki, amikor jessica úgy irja le jaspert meg rosalie-t, hogy testvérek, a multjukban viszont semmi közös sincs, de a kinézetük meg a vezetéknevük egyforma, ez hogy lehet?
2013. máj. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert a hivatalos sztoriban Jasper és Rosalie ikertestvérek, a szüleik meghaltak, így Cullenék magukhoz vették őket. A többi Cullen-gyerek meg adoptált, máshonnan. Ez a fedőtörténetük, hogy miért is vannak ennyien, miért vannak ilyen fiatal szülőknek ilyen idős gyerekeik.
2013. máj. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Alice igenis látja a jövőjét Bellának,de viszont Jasper nem tudja befolyásolni a hangulatát. (Szerintem így van :D)
2013. máj. 15. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor bizony rosszul tudod.
2013. máj. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Jasper is betudja folyásolni Bellát..
2013. máj. 19. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!