Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A munkáltato nem adja ki a...

A munkáltato nem adja ki a papiromat mit kell tennem?

Figyelt kérdés

röviden az a kérdésem lenne

hogy egy haverom be szervezett egy céghez egy ideig feketén voltunk a fönök vett egy 80000 ft os autot amit von töllünk majd Április 4 dikével be jelent minket vagyis én szoltam neki Március 30 adikán hogy ne jelencsen be mert családon bellül gondok vannak! erre az önkormányzat meg vonta a szociálist azzal az indokal hogy 4 edikén be lettem jelentve! de én semmien szerzödést nem irtam álá! kértem a kilépö papirokat és azt mondta h nem adjaoda mig ki nem füzetem a kocsi részletét! amihez semmi közöm azon kivül hogy azzal vittek melozni! most ilyen kor mit tegyek! ?


2013. ápr. 25. 13:51
 1/1 anonim ***** válasza:

HA a te haverod be szervezett egy céghez (feketén) ez sajnos egy hatósági eljárás során biztos, hogy nyoma lesz, és talán következménye is!

De ha 4. be lettél jelentve, akkor nem tűnik valami nagyon feketének a dolog!


Mi az, hogy a főnök, vett egy 80000-ft értékben autót, és rád terheli a fizetendő összeget!

Itt egy kicsit sántít a dolog, mert te azt állítod, hogy semmi közöd hozzá, azon kívül, hogy azzal vittek melózni! És hogy semmilyen, szerződést nem írtál alá!?

Szerintem ez nem pont így van, ahogy leírtad!

Azt jobban elhiszem, hogy nem tudod, hogy mit írtál alá! Vagy hogy a tudatlanságod miatt simán megvezetnek téged.


Ha be vagy jelentve, akkor van bejelentett szerződéses fizetésed, vagy is, kapsz fizetést amit a bankszámládra/számládra küldenek, tekintettel arra, hogy kézben már csak kivételes esetekben történik a kifizetés!

A lényeg, hogy az (X) fizetési összegnek van hivatalos nyoma, ahogy a szerződésednek is, különben nem tudna bejelenteni téged munkaállományba.


Amennyiben a fizetésed eltér a megállapodottól, mert indokolatlanul levon belőle a munkáltató. Az esetben, azonnali hatállyal megszüntethető a szerződés!

Innentől már hatósági jogi körhöz tartozik a dolog.

Azzal meg szerintem a munkáltató is tisztában van, hogy a te igazadat jogi lépésekkel érvényesíted, akkor ő pórul járhat!



Szóval több sebből vérzik a történet, én megkockáztatom, hogy itt nem a munkáltatóval van a gond.

Hanem, hogy nem kapsz már segélyt, és ezért vissza akarsz táncolni, egy számodra előnytelen megállapodásból/szerződésből!



Minden esetre, ha neked van igazad, akkor ezt a jelenséget az illetékes önkormányzatnál tessék jelezni, esetleg jogi lépéseket kérni tőlük!

2013. ápr. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!