Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék neki segíteni?...

RandomgirlLOL kérdése:

Hogyan tudnék neki segíteni? (Bővebben lent. )

Figyelt kérdés

Egyik viszonylag közeli barátnőm (hívjuk most Móninak) eléggé maga alatt van egy fiú miatt már 3 hete. (Egy éves kapcsolat volt, meg is lepődtem, hogy milyen komoly volt az egész.) Nem tudom, mit tehetnék, mindenki próbálja felvidítani, de nekem úgy tűnik, hogy napról napra rosszabb lesz ez az egész. Tehát nem hinném, hogy az idő majd segít, maximum hónapok múlva, de addig őrlődjön? Csináljak neki programot? Erre már mással is gondoltunk, de ti milyen beszélgetős, nyugodt dolgot szerveznétek egy csendesebb, kedves, gondolkodni szerető, alapjában véve vicces lánynak? Mert sok dolgot kilőttem már, így viszont ötlet nélkül maradtam. Nem akarom telebeszélni a fejét olyasmivel, mint hogy "XY (volt barát ugye) mennyire bunkó, nem tudja, mit tett azzal, hogy eldobott, gyűlöld azt a kis söpredéket blablabla...". Nem akarom ellene uszítani, gyűlölettel spannoljam fel Mónit? Nem.

Ti mit gondoltok? Nem akarom nyárra egyedül hagyni, mármint ilyenkor (pláne 8. után) mindenki szétszéled, de a nyári táborba a volt barátja is jön, akárcsak Móni.

15/l


2013. máj. 15. 13:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem meg hagyd akár egy két hónapot is, hogy túltegye magát. Hiszen elveszted valakit aki szeretett, szakítás véget. (ok tudom nem hallt meg senki), de hagy időt neki hogy feldolgozza a szakítást. Ez olyan mint a gyász. Had gyászolja meg hogy elment. Ezt az időszakot ne rövitísd le neki.

Amit tehetsz, légy türelmes vele, 1-2 hónapig. Ha azútán se sikerül magát túltennie, akkor már aggódhatsz érte.

Folyamatosan próbáld meg felvidítani, hátha az egyik próbálkozásos sikerrel jár!

Programok kezdetben legyenek szolidak. Egy fagyi, süti, mozi, vásárlás, ameddig ott vagytok addig is elfelejtkezik a problémájáról. (Ha kell akár egy kis erőszakkel öltöztesd fel, és vonszold el!) Azért ne várd el tőle, hogy ilyen hangulatba elmenjen bulizni.

Nagyon helyesen írtad, hogy nem akarod a fejét olyasmivel, mint mennyire bunkó, stb.

Szerintem ne hozd fel a témát. Így is tele van a feje ezekkel a gondolatokkal, ha még te is elkezdesz beszélni erről, hát...

Inkább csak egyéb témákról beszélgessetek, biztosan van rajta kívül más téma is, mint mikor megismerték egymást az előtt. Mert ez a kikapcsolódás, ha elfelejtkezik a problémáról, és nem az hogy kikapcsolódás közbe, is csak "rossz élményekről" beszélgettek.

Ha elakar valamit mondani akkor hagy beszélje ki magát, de szerintem ezt a témát ne nagyon hozd fel.

2013. máj. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :) Csak szerintem a fiú nem volt egy olyan kaliberű, rendes barát (még kifejteném, de hosszú lenne), akit érdemes lenne ennyire hiányolni. Ráadásul a fiú dobta (asszem telefonon, de nem biztos), szóval szerintem gyenge egy jellem, de ez az én magán véleményem.
2013. máj. 20. 17:34
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem azt kell nézni, hogy gyenge jellem-e.

Ha akarsz akkor segíts neki, ha nem akkor, ne. De ne fogd a személyiségére, mert akkor még te is belerugsz.

Gyenge jellem nem baj, a mai világban. Befolyásolhatóvá tesz, de egyben érzékenyé is. Az érzékenység vezet Istenhez.

2013. máj. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Második válaszoló.... Nem ez a válasz a kérdésemre. Ha valami nem tetszik, fennakadsz rajta, akkor légy oly kedves és menj tovább! Ennyi. Te nem ismered az illető srácot, nem kell az okoskodás.... Meg magánvélemény.
2013. máj. 21. 14:26

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!