Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A csecsenek olyan oroszok...

A csecsenek olyan oroszok akik iszlám vallásúak?

Figyelt kérdés
Csak mert szinte egyik sem néz ki arabosan.Sok képen láttam hogy vannak kék szemű,szőke,barna hajúak köztük.

2013. máj. 15. 16:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A magyarok olyan zsidók, akik mindenféle vallásúak? Kb. ennyi értelme van a kérdésednek.

A csecsenek nem alkotnak klasszikus értelemben egy népet. Nem oroszok, több kisebb közösségből alakultak eggyé.

Az iszlámot sokan az arabokkal azonosítják, de ez ma már nem állja meg a helyét. Magyarországon is vannak pl. magyar muzulmánok. (Olyanok, akiknek semmiféle kötődésük sincs arab bevándorlókhoz). Legnagyobb számban jelenleg Indonéziában élnek muszlimok, de Indiában is sokan.

Észak-Afrikában is sok mohamedán iszlám vallású, de nem arab.

2013. máj. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Kösz a választ. Még egyszer elolvastam,lassan a kérdésem alatti részt amit írtam és tényleg nem függ össze a kettő...xD

Attól hogy iszlám vallású,még nem arab

2013. máj. 15. 17:26
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
A csecsenek úgynevezett kaukázusi népek, de valóban kicsit más náluk a "nép" fogalma mint nálunk távolabbi rokonaik a grúzoknak, de az oroszokkal nem állnak rokonságban. Közük nincs az arabokhoz, de attól függetlenül arabok között is sokan vannak kék szeműek, barna, sőt akár szőke hajúak is, az iszlámnak meg semmi köze bőrszínhez, vagy szemszínhez, én is muszlim vagyok és kék szemű, a bosnyákok, albánok, szintén európaiak nagy részük mégis muszlim. Illetve a távol-keleten élő muzulmánok mint például az ujgurok mongoloidok. Tehát az iszlámnak semmi köze, ahoz, hogy milyen színű a szemed.
2013. máj. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!