Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy kell szakszerűen faiskolá...

Hogy kell szakszerűen faiskolában vásárolt fát elültetni? Konkrét kérdés lentebb, szakszerű válaszért köszönet!

Figyelt kérdés
A faiskolában vásárolt fát -az eladó kertészmérnök hölgy javaslatára- úgy ültettem el, hogy a gyökérlabdán rajta hagytam azt a "szövetzsákszerű" anyagot, amivel szállítják, árulják. A hölgy azt mondta, hogy ez úgyis elrohad a földben hamar. A fák nem fejlődnek egyáltalán, pedig gondosan locsolom őket, és azt gyanítom, hogy ez amiatt van, hogy a szövetzsákszerű anyag mintegy burok, körbeveszi, valamelyest gátolja a víz bejutását, illetve "fogja" a gyökérzet természetes terjeszkedését. Pedig a tetejénél egy kicsit ki is bontottam. Egy hónapja ültettem és kicsik a levelek, nem fejlődnek, nincsenek új hajtások, majdhogynem ugyanabban az állapotban stagnálnak. Egészséges, erős fácskákat választottam pedig. (Nyír, madárberkenye..) Másik kérdés, mit tegyek??? Kiássan és újraültessem? Károsodik így gondolom, de érdemes megpróbálni??? Egyáltalán ÍGY KELL FÁT ÜLTETNI??? Véleményem szerint ez az anyag nem bomlik el olyan gyorsan a földben, mint ahogyan az eladó hölgy mondta. Hozzáértők, hobbikertészek válaszát várom köszönettel.

2013. máj. 19. 17:49
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!