Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen a Goth életérzés?

Milyen a Goth életérzés?

Figyelt kérdés
2009. okt. 3. 09:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
54%

Beírtam Google-ba, ezt találtam:

[link]

2009. okt. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
24%
Kis gével.
2009. okt. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%
Ha valaki feltesz egy kérdést, nemazért teszi fel h lecsesszék h juj a helyesírás meg a fogalamazás meg stb hanme h választ kapjon arra ami érdekli!Amúgy a goth az nekem nagyo tetszik, de amm google-ba vAgy youtube-ba írd be h Goth és ott keresgél!;)
2009. okt. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
79%
Én goth vagyok de ez egy olyan dolog amit nem lehet elmagyarázni ha benned van akkor már úgyis tudod milyen .Ha nem akkor nem.
2009. dec. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
95%

Tipikus ,,stílushoz tartozó életérzés" nincs. Nem kell az összes embernek egyazon világszemléletet vallani akik egy szubkultúrába tartoznak. Én goth vagyok, megvannak a saját személyes tulajdonságaim, mint pl. csendes vagyok, mindent megfigyelek és magamba zárok (hasonlóképpen a fekete magába zár minden fényt-ÉN ezért járok feketében, mások megint másért), sokat filozofálok furcsa dolgokon, szeretek áthatolhatatlan gondolati szövedékeket szőni, verset írni, rajzolni, művészeteket. Fontos számomra a műveltség, érdeklődöm a régi dolgok iránt, spirituális és okkultista dolgokról sok könyvem van, mert szeretném megérteni a dolgokat, mindennek a mélyére ásni, így az emberi léleknek is, sok pszichológiát olvasok...

Sok goth mélyen vallásos, vannak sátánisták, én amolyan pogány magyar felfogású vagyok, mert eleget láttam már ahhoz, hogy ne higgyek istenben.

Ebből is látszik, hogy nincs két egyforma goth, ahogy nincs két egyforma ember. Az én tulajdonságaim közül van amelyikre azt mondanák egyesek hogy ,,na ez tipikus goth" meg van amelyik nem az, de semmiért nem változtatnám meg a saját belső világomat, hiszen azt az a milliárdnyi környezeti, genetikai és egyéb hatás alakította ki, ami ért engem életem során. Az, hogy goth vagyok, csak egy része mindennek.

Egy azonban biztos: az igazi goth ember tiszteli az élöket és holtakat és a természetet, ennélfogva nem pózol és fényképezkedik mások sírján és nem művel ehhez hasonló ocsmány dolgokat. Elnézést ha hosszú voltam, de mertem feltételezni hogy komoly választ akartál. Nekem ennyi kellett hogy ki tudjam fejezni a gondolataimat.

Üdv!

M.G. 19/L

2010. febr. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
89%

Egyébként most nézem, amit az első válaszadó belinkelt, nagyon jó dolgokat írnak, de valahogy mégse tudok egyetérteni az ,,életérzés" szóval. Na nem rontom itt a levegőt tovább, csillagfényes éjszakát nektek!

M.G.

2010. febr. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
75%

M.G.vel egyetértek, nagyon jól megfogta a dolgokat. Az írás is találó, nem reméltem ilyen jó megfogalmazást.


Kiegészítésként írám még a cinikus morbid humort. Az előitéletekkel ellntétben nem vagyunk olyan depis gyászhuszárok mint aminek elsőre tűnik. A humor az intelligencia egyik jele, ráadásul segít helyrebillenteni a mérleget, ha valaki már kicsit túl komolyan veszi magát. Sokan viccből meg öniróniáből rá is játszanak erre a 'húúú de setétlelkű vagyok én' sztereotípiára. Ez mondjuk főként egymás között jellemző, mert sajnos néha félreértik.


Nagyon fontos a közösségi élet, ez főként kissebb szerveződésekben nyilvánul meg. Mivel az öltözködés elemeit nem lehet csak úgy leakasztani az első plázában, ezeket magunk készítjük. Mivel nem mindenki profi kézműves vagy varrónő, egy idő után kialakult a saját kézműves körünk. Van aki fűzőket, van aki hajakat, van aki lakberendezési cikkeket csinál. Ezek minőségre sokkal jobbak mint a bolti cuccok, ráadásul neked személyre szabottan készül. Számomra ez például nagyon fontos impulzus, mert egyrészt a kreativitásomat is inspirálják a többiek, másrészt azzal, hogy tőlük vesszük a dolgokat ha kicsivel is, de segítjük az underground fennmaradását. (Árban egyébként nem mondhatóak drágának, sőt a netes rendeléshez viszonyítva inkább olcsók) Ezt a jelenséget ilyen ertősen nem igazán látom semmien más alternatív csoportban.



Ha már felhoztad a temetői fotós témát megosztanám veletek az utóbbi időben tett utánnajárásom eredményeit. Amikor először láttam ilyen fotót, akkor még csak a saját köreinkben volt belőle balhé, de úgy gondoltam érdemes kicsit megnézni ezt közelről. Nyugat-Európában a temetők egy része nagyon régi, komoly művészettörténeti tényező. Volt alkalmam megtekinteni egy ilyet személyesen is, és tényleg lenyűgöző. Az gondolom, ezeket valóban érdemes megörökíteni. A sírokon pózolgatni, ne adj' isten egyebet csinálni viszont kevés empátiára és teljes lelki szegénységre utal. Ez egyébként a fiatalabb generáció egyes negatív értelemben deviáns elemeire jellemző csak, mire idősebbek lesznek addigra a vének annyit kárognak nekik, hogy mejön a józan eszük. Ezek a kamaszok általában csak frusztráltak és elegük van a hétköznapi élet nyomásából, de ha valaki veszi a fáradtságot, lehet velük értelmesen beszélni. Fontosnak tartom, hogy ilyen kritikát a 'saját köreiktől' is kapjanak, lehetőleg emberi hangon, és nem lekezelően. Egyrészt rájuk inkább fognak hallgatni mint anyucira, másrészt ők valószínüleg tudnak olyan értelmes elfoglaltságot, kultúrát, nem álszent de stabil értékrendet mutatni nekik amivel leköthetik a fölös energiáikat.


20/L

2010. febr. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
56%

Néztem azt az oldalt amit linkeltetek. Ez az írás spec jó, de az oldal egyéb részei azért viccesek.

"Badalista: Gothic: Cradle of Filth...Within Temptation...Nightwish..." pfffff WTF?!!

Nemár. Ha tényleg ilyen lenne a goth zene, én inkább hallgatnék bármi mást. Bauhaus, Sisters, Banshees, Cure, Specimen, Virgin Prunes, The Jesus and Mary Chain, Joy Division, Echo & the Bunnymen, The Birthday Party, ezek goth zenék... Ja és az egész oldalon batcaveről, deathrockról egy büdös szó se. Kicsit nehéz így komolyra venni tőle bármi mást...

A goth vs. emo részben felhozott "goth" példákon már sikítva röhögtem.

2010. márc. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
34%

hát erre a kérdésre az internet nem nyujt kielégitő választ. a gothokra jellemzőek a depressziv, önemésztő megnyilvánulások, ugyanakkor vannak köztük vidámak és nevetösek is. nem igaz, hogy a gothok sátánisták, és és mindenféle állatáldozatot mutatnak be a sátánnak. az más..

egyébként egy nagyon szép szubkultúra, én is a tagja vagyok, én victorian goth vagyok

2010. máj. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
76%
ja, azt az elöbbiböl kihyagytam, hogy a régi gothokkal elentétben a maiak ritkán hallgatnak olyan klasszikus goth rock-ot, mint a bauhaus, stb. ma inkább gothic, symphonic metalt, sokan még black metalt is hallgatnak
2010. máj. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!