Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mim éri meg jobban? Nyelvek...

Mim éri meg jobban? Nyelvek vagy biológia? Részletek lent.

Figyelt kérdés

11-ikes vagyok(fiú). Filológia szakra járok, itt csak a nyelveken van a hangsúly, angolon és németen, már egy éve nem tanulunk se biológiát se mateket se kémiát, se fizikát. Innen nem sok lehetőségem van egyetemre menéssel, ezért azon gondolkodunk, hogy pótoljam-e be magán úton a biológia leckéket, érettségizzek-e majd jövőbe bioszból és menjek-e el biológia karra, egyetemre (kémia nem megy nekem se a matek, ezért mennnék csak biológiára simán, ahol kevés kémia van).

Ti mit szóltok ehhez, jó ötlet, rossz ötlet? Tanácsok, tippek is jöhetnek!



2013. máj. 6. 17:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, hogy a bioszon is van kémia, nem is kevés.
2013. máj. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az meg hogy lehet

Nem tudom elképzelni, hogy semmi matekot

meg fizikát ne tanultatok volna

2013. máj. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát bió kémia és fizika nélkül...ez olyan mint a Frédi autója...lábbal hajtós...:))
2013. máj. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Van kémia..úgy láttam kb. heti 2-szer, de az nem olyan halálos..legalábbbis remélem. Nem azt mondodm, hogy eggyáltalán nincs, csak kevesebb, mint biokémián.

De van jovője? Megfizetik? Kapok-e állást,...?

2013. máj. 8. 13:03
 5/8 anonim ***** válasza:

hááát azt azért ne álitsuk,hogy nem vészes a kémia bioszon.elég sok bikém van + élettan ahol kenni vágni kell a képleteket fejből,reakció jellemzőket stb. + alapozó tárgyba is lesz kémia alap és szerv kém,sokan ezért hagyják a bioszt mert ezt nehéznek találják.+még mellé jön a növény a csont és az álat fasci.sok sok sejtbiosz,szövettani kép.

biológusként akkor tudsz elhelyezkedni ha msc-t is elvégezted,utána érdemes elmenni phd-ra,mivel kutatást csak doktorként végezhetsz.+sok függ attól mire akarsz szakosodni.ökológia vagy sejt írány.

2013. máj. 9. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 smile44 válasza:
Ha szereted a nyelveket és mennek is, akkor szerintem maradj ezen az úton. Ha mindenféleképp bioszt akarsz, akkor fel kell kötni a gatyát és hatalmas kitartásra és akaraterőre lesz szükséged.
2013. máj. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Szeretni szeretem, de ha körülnézel...nyelvekkel sem mész sokra egymagában, úgy igen, ha még van valami mellé. A biosz megteszi, már csak azért is mert azzal kisseb osztályokban is úgyvoltam, hogy menegetett egész jól, a kémia és a matek...az mindigis a rémálmom volt.

Holnap megyek megérdeklődni egy tanárnőtől, hogy lehetséges lenne-e, ha most kezdenék, átvenni az anyagot a jövő nyári érettségire?

2013. máj. 12. 18:12
 8/8 smile44 válasza:
Teljesen jogos. Ne add fel sosem, akárki akármit mond !
2013. máj. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!