Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan kell adót bevallani?...

Kenyeeee kérdése:

Hogyan kell adót bevallani? Diákmunkás vagyok!

Figyelt kérdés
az lenne a kérdésem,hogy május 10.én kaptam az első fizetésem... és most tudtam meg, hogy nekem is kell adót bevallani ,de mégis hogyan kell? sose csináltam.. valaki szóról szóra leírni nekem? köszönöm!

2013. máj. 25. 19:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Az idei jövedelmedet majd jövőre kell bevallanod.

Jövő január 31-ig kapsz majd egy bérösszesítőt, azon rajta lesz mennyi bért kaptál összesen mennyit vontak le stb stb és az alapján kell majd egy 1354-es nyomtatványt kitöltened.

Diákmelósként ha nincs más jövedelmi forrásod, akkor a személyes adatokat tovább tart kitölteni, mint az összegeket.

2013. máj. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi szépen :D és ha véletlen nem vallanám be mi történne?:D " csak 1 felesleges kérdés"
2013. máj. 25. 19:57
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha pont téged dob ki a gép, megbűntetnek.

De mivel adót nem kell fizetned pluszban (mert levonja a munkáltató) csak egy papír az egész, amiért felesleges kockáztatnod a büntetést.

2013. máj. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!