Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van valaki, vagy ismertek...

Cikicakk kérdése:

Van valaki, vagy ismertek valakit, aki Spanyolországból kapott levelet, hogy egy rokona után örökölt aki a cunamiban halt meg?

Figyelt kérdés
Tavaly októberben jött egy levél,amelyikben az ált,hogy egy rokon aki már 40 éve kinn él, a cunamiban életét vesztette egész családjával egyetemben.Kinn semmilyen ékő rokona nem maradt,így a vagyon egyetlen örököse az,aki a levelet kapta.Utána próbáltak járni és Németországban állítólag egy ugyen ilyen levelet kapott valaki. Az érdekesség benne,hogy az ott élőknek is a cunamiban halt meg a rokonuk, ott sem maradt senki aki örökölhet,ugyan annál a cégnél dolgozott az elhunyt akitől az ismerőseim is kaptak levelet, ráadásul ami igazán furcsa,hogy a megöröklött pénz is ugyan annyi mint amit az ismerőseimnek is írtak.Az már ezek után nem is feltűnő,hogy ugyan az az ügyvéd küldte a levelet Németországba is,mint aki ide küldte.Utána néztek az ismerősök,van ilyen nevű ügyvéd és cég is.Egyenlőre semmit nem kértek,(pénzt) csak annyit írt az ügyvéd,hogy az örökség 50%-ért mindent elintéz nekik. Köszönöm,ha válaszoltok.Bennünket főleg az érdekel,hogy kapott -e más is ilyen levelet,itt Magyarországon.

2013. máj. 26. 14:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Nagyon átverés szaga van a dolognak.

A rokon neve ha nincs benne, nem ismert, akkor egy kamu.

2013. máj. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

annak nem tudtál utánanézni, hogy tényleg van e rokonod, akik spanyolhonban élt?:D


de amennyiben a rokon és a te neved nincs feltüntetve, szart sem ér az egész

viszont ha az ügyvéd neve fel van tüntetve, akkor már meg lehet kapni azt az örökséget, csak egy picit perelni kell hozzá:)

2013. máj. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hasonló levelet én is kaptam már, ott az volt h valamilyen afrikai ország királya halt meg, és az illető akii a levelet írta az örökült egy csomó pénzt, és az illető üzlettársat keres és rám gondolt (pont rám :D)

Ezek adathalászok, személyes információkat akarnak kihúzni belőled, NE VÁLASZOLJ RÁ!!!

2013. máj. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3. vagyok, fogadjunk h gmailos vagy yahoo-s vagy:) KAMU!!!
2013. máj. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.A kérdésetekre ezt tudom írni.

Meg írták az elhunyt rokon nevét,akinek a vezetékneve természetesen stimmel annak a nevével aki ezt a levelet kapta. Sajnos az állítólagos örökösnek fogalma sincs róla,hogy volt-e ilyen nevű rokona.Az édesapja még 2 éves korában elvált az édesanyjától,így az édesapja rokonait alig ismerte.Ráadásul kb 5 éves volt,mikor meg is halt az édesapja.Már egyetlen egy rokona sem él ebből a családból,sőt az édesanyja sem,aki esetleg ismerte volna a Spanyolországba disszidált elhunytat.Utána néztünk az interneten és van ilyen nevű cég ahol az állítólagos rokon dolgozott.Ilyen névvel ügyvéd is van.Egyedül az email cím ami más az interneten, bár az itthonról írt válaszlevelet még is megkapta az ügyvéd.Úgy látszik azóta új email címe lett,de e régebbit is használja.Lehet,hogy túl zavaros amit leírtam,de az egész ügy elég zavaros.Azt nem értem,hogy miért éri meg ennek az ügyvédi irodának pont egy magyar családot felkeresni.Ha utána járnának,rájönnének,hogy ebből a családból egy fillért sem tudnak kihúzni,ugyan is egyik napról a másikra élnek,ha akarnának sem tudnának semmit fizetni előre.Még is ez a Spanyol ügyvéd már írt 3 levelet(angolul) és 2x hívta is őket telefonon. a két telefonálás kb összesen fél órás volt mobilon ami nem annyira olcsó.Tehát nem értem miért éppen ők és ezt ők sem értik.Épp ezért kérdeztelek benneteket,hátha ismertek más családokat is.köszönöm a válaszokat.

2013. máj. 27. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!