Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen csalit ajánlotok amurhoz?

Milyen csalit ajánlotok amurhoz?

Figyelt kérdés

Szerintetek érdemes kipróbálni, ilyen drága pelleteket?

Ha tudtok ajánlani valamit akkor ha lehet kérek linket is ahol megtudom nézni/venni.

(tigrismogyoró-val lehet amurt fogni?)



2013. máj. 28. 15:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Hatékony amurcsalogatók


Az eredményes amurhorgászat ősidők óta bevált és nélkülözhetetlen kellékei a szemes termények, azaz a búza, kukorica, bojli és utóbbi időben a tigrismogyoró. Az apró halaktól és törpeharcsáktól hemzsegő vizekben sokan szárazon szórják be ezeket a magvakat. Ezt azonban csak végső megoldásként javaslom, ugyanis a vízben duzzadni kezdő magok a halak bélrendszerébe kerülve tovább dagadnak, és ez olyan erős teltségérzetet ad, amely akár több napra is elveheti a halak étvágyát, ha mohón nagy mennyiséget fogyasztottak belőle. A főtt vagy erjesztett szemes termények lényegesen jobban kímélik a halakat, és a csalogatóhatásuk is nagyobb. Igaz, ezzel könnyebben megbirkóznak az apróságok is… De úgy vélem, a nagytestű halak védelme minden szempontból elsőbbséget élvez! Az olyan tavakon, ahol minden második horgász otthon főzött vagy erjesztett tengerivel etet és horgászik, a fogási esélyünk drasztikusan lecsökken, ha mi is ugyanezt használjuk. Ekkor gyakorta csupán a szerencse dönt, hogy éppen kinek az etetését választják. Nem szeretem azt, ha csupán a szerencsében kell bíznom, ezért a már bevált és sokszor bizonyított dolgokat is mindig tovább tuningolom. Ha nincs időm otthon elkészített szemes terményekkel pepecselni, akkor a Top Mix Ponty-Mix tejsavas magmixét választom. Ebben 6 különböző erjesztett mag (kukorica, búza, kendermag, repce, tigrismogyoró és földimogyoró) keveréke található, és ami nagyon fontos, nem tartalmaz tartósítószert! Igaz, így csak maximum 180 napig bírja, de ennyi pont elég is! Ehhez a kiváló alaphoz szoktam a saját, Haldorádó márkajelzésű amuros etetőanyagjaimból, az Amur L’amourból és Nagy Amurból hozzákeverni. A rendkívül tartalmas keverékek önmagukban is komoly csalogató és szelektáló hatással bírnak, de magvakkal keverve nem lehet velük hibázni!

2013. máj. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szia,

én nem vittem túlzásba, bár biztos vannak helyek ahol ezek a "boszorkányos" dolgok válnak be nem tagadom. Múlt pénteken lebattyogtam a takarmányboltba 2 kg száraz kukoricát vettem. Áztattam 24 órát, főztem kb 2 órát. Horgászat egy természetes vizen volt fenekezve éjjel. Három szem főzött kukoricát [link] -el rögzítettem a horgon, Eredmény hideg szemerkélős esős éjszaka 2 rontott kapás, 2 megfogott amur egy 42es és egy 44es. Tudom nem hatalmas jószágok, talán intenzívebb etetés mellett a nagyobbak is odajönnek, de csak egy estém volt.

2013. máj. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!