Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért egyformák a magyar...

Miért egyformák a magyar fiatalok?

Figyelt kérdés

Elmagyarázom, hogy értem. Először is mindegyikük szó szerint ugyan úgy néz ki. A lányok többségének vagy feketére vagy (pisi)szőkére be van festve a haja, úgy ki van sminkelve, hogy vakoló kanál kellene, hogy lekaparjuk azt a nagy mennyiségű festéket, amit feljuttatott a bőrére. Az öltözködés pedig behelyezhető egy sémába, mindenki leggingset hord, ha jól áll, ha nem áll jól. Múltkor voltak a TV-ben ilyen szépségkirálynő lányok és nem tudtam megkülönböztetni őket, mert mindegyik tökéletesen beasszimilálódott ebbe a sémába, és nekünk ez a szépségkirálynőnk, akit összekeverhetek bármelyik járó-kelő fiatallal.

De persze a fiúkat sem kell félteni, mert Budapestet megszállták a felnyírt hajú, női kardigános parti arcok.

Ami engem különösen kétségbe ejt, hogy már egész kicsiknél (12-13 évesek) azt látom, hogy olyan üveges tekintettel tekintenek a világba, mintha másnap meghalnának. A telefonjukat bámulják érzelemmentesen éjjal-nappal, múltkor végignézhettem, ahogy két 17 év körülit majdnem elütött egy BKV busz, mert értelmesen a mobiljukkal voltak elfoglalva az úttest közepén. Teljes érdektelenséggel bámulnak a világba, sőt néha olyan kegyetlen kisugárzásuk van, hogy az ember nincs is velük szívesen egy légtérben.

Mit gondoltok erről?



2013. máj. 28. 20:23
 1/7 piriiiiii ***** válasza:

Ez nincsen teljesen így, én nem így látom a helyzetet, mondjuk egy elég jó művészeti iskolába járok, ahol lehet, hogy alapjáraton más is a helyzet... mindenesetre én pont tökéletesen belelátok a fiatalok világába, szóval tapasztalatból mondhatom, hogy nem ilyen rettentő a helyzet.

Én a magam zsenge 16 évével elmondhatom a hajamról, hogy természetes színű és úgy is marad, hogy leggizé helyett harisnyát ÉS szoknyát, ruhát hordok, néha nadrágot is, nincs kint a mellem sehol, normálisan viselkedem, és örülök az életnek, habár határozottan pesszimista vagyok. Nem bámulom a telefonomat, szeretek olvasni, és vannak hobbijaim, szeretem a régi zenéket, és vannak terveim a jövőmet illetően, és igen, sok ilyesmi fiatalt fel tudnék még sorolni az ismerőseim közül.

Viszont ez csak az érem egyik oldala, mert én sem ismerek mindenkit... és tudom, hogy vannak nem túl példás fiatalok, diákok is, sőt, ezekből is tudnék példát felhozni... részben sajnos mégis muszáj igazat adnom Neked, kérdező, és ez nagyon-nagyon szomorú...

2013. máj. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 piriiiiii ***** válasza:
100%
Hogy miért egyformák? Mert, mint a birkák, félnek kitörni a nyájból, félnek a farkasoktól...
2013. máj. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én azért nem személyekre gondolok, amikor ezeket a sorokat írom. Azt tudom mondani, amit látok a hétköznapokban. Nyilván egy művészeti iskolába pont olyanok járnak, akik az egyéniségüket ki tudják fejezni, és jóval egyedibbek, mint a többség. Az én iskolám, ahol most érettségiztem például tömve van az ilyen alakokkal, akikben egy csöppnyi eredetiség se szorult, ráadásnak még nem is az udvariasságukról híresek. Én 19 éves vagyok és azért én se vagyok egy vénasszonynak tekinthető, akármennyire is ezt akarják éreztetni velem egyesek -_--, de mégis kellemetlenül érint ez, mert nyilván a fiatalokat is ez alapján ítélik mások. Azt hiszem az öltözködés sok mindent megmutat az ember személyiségéről. Most komolyan azok, akik pont olyanok, mint a másik tucat, azokban mi van?
2013. máj. 28. 20:59
 4/7 anonim ***** válasza:
Ebben a korban a többség követi a divatot. Bár engem nem tudnál rávenni hogy zselézzem a hajam vagy kivágott felsőkbe járjak.
2013. máj. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem is szándékoztam :D
2013. máj. 28. 21:30
 6/7 piriiiiii ***** válasza:
Nem személyekre gondolsz? Ez furcsa... a fiatalok micsodák, ha nem személyek? :D
2013. máj. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Úgy értem nem akarok mutogatni, hogy te és te...Nem nevezek senkit nevén (pl.: Sanyi pontosan ilyen!) Hanem ez egy nagy általánosság. Ha megnézzük az előfordulását ennek a típusnak, akkor nagyobb számarány lesz megfigyelhető.
2013. máj. 29. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!