Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Romániában szülni tb nélkül?

Romániában szülni tb nélkül?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, milyen esélyei vannak (a túlélésre) olyan magyar állampolgárnak, aki itthon nem tudta fizetni a tb-jét, de segélyt sem kap, hogy nyugodt, békés terhessége legyen Romániában, illetve ott szüljön meg.


Ez már a sokadik kérdésem, amire nem válaszol senki, jó lenne ezt a rettenetes ördögi kört megtörni, barátaim...



2013. máj. 29. 07:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Nyilván azért nem válaszol senki, mert nem tudjak.

Szerintem nyugodt, békés terhességet bárhol lehet, ahol megteremtése a körülményeket. A tbt az onkormanyzat fizette volna, csupán meg op kellett volna igényelni. Azt halkan megkérdezném, hogy ha a havi 6660 forintot nem sikerült kifizetni a tbre, akkor a gyereket miből tervezed eltartani?

2013. máj. 29. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ugyan, nem rólam van szó, én egy nagydarab, szakállas, negyvenes elektromérnök vagyok, csak egy távoli ismerősöm ismerőse miatt kérdeztem....:)
2013. máj. 29. 08:10
 3/6 A kérdező kommentje:
(de azonban én úgy tudom, mindenféle segélyhez, lásd tb, előbb jelentkezni kell munkanélkülire, regisztráltatni, s még a végén adnak közmunkát, aztán mi lesz akkor az emberrel, aki nem akar dolgozni...nem jó vége a történetnek)
2013. máj. 29. 08:11
 4/6 anonim ***** válasza:
Kedves Mme Chauchat úr,(negyvenes,szakállas)! Ennyire azért nem kéne hasmenni (eufemizmus). ROmániában is valsózínű hasonló a tb rendszer, tehát ott sem lenne ingyen. A feledat ma: Regisztrálni ott igazolást kérni, hogy reg. munkanélküli vagy-> Önkorm beadni és fizetik a tb-t. Közben már lehet kezdeni a boldog babavárást, kedves Mme Chauchat úr. Utána - míg a procedúra lezajlik (1-2 hónap) már a boldog szülésre lesz tb.
2013. máj. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja, és kismamaként nem fognak közmunkára hajtani, bármennyire is nagydarab vagy, kedves Mme Chauchat úr.
2013. máj. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

De elég beadni a kérvényt tb-re, ha már terhes vagyok?

mármint ha az ismerősöm ismerőse terhes...


nem baj, ha nem fogok mo.-n élni? (lakcímkártyám még lehet itt)


vagy ki ismeri a román kórházi árakat, horror, mi?


üdv.: Mme Chauchat úr.

2013. máj. 29. 18:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!