Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 1. Nőt felvesznek autószerelőn...

1. Nőt felvesznek autószerelőnek.2. Ti láttatok már női autószerelőt?

Figyelt kérdés
Igazából engem nagyon érdekel ez a szakma meg igen hasznos is tud lenni, de ez nem épp nőies munka és én még nem láttam női autószerelőt. Előre is köszi a válaszokat! :)

#nőiautószerelő
2013. máj. 29. 21:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%
Hát nincs joguk azt mondani hogy csak azért mert nő vagy nem vesznek fel.
2013. máj. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

1 Igen.

2 Nem, de repülőgép-szerelő csajt már igen.

2013. máj. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Szerintem nagyon menő lenne!:D Ha érdekel és nem félsz hogy olajos leszel akkor vágj bele:) Sulimban láttam gépész csajt és tök jól állt neki :)
2013. máj. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

1. igen

2. igen

2013. máj. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A mi sulinkban is repülőgép szerelőket képeznek ki és nem egy csaj van. Autószerelő csajt pedig, igen egyszer láttam már. :)
2013. máj. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
#5 - akkor nem nehéz kitalálni, hogy Csepelre jársz a Kossuthba, mert még mindig csak ott van ilyen képzés.
2013. máj. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Meg akkor még egy kérdés: ebben a szakmában több a gyakorlati mint az elméleti?
2013. máj. 29. 22:36
 8/11 anonim ***** válasza:

Mármint a gyakorlati képzés?


Az elmélettel igazából a képzésen találkozik az ember - tehát megtanítják milyen hengerfej-kialakítások vannak, miből készül a blokk, mi a működés alapvető termodinamikai háttere, milyen egy kerékfelfüggesztés, ilyenek. De a gyakorlati része a fontosabb, tehát attól, hogy valaki tudja, hogy pl. az AlSi9Cu2 ötvözet megfelelő hengerblokk-anyag nem tudja felismerni ha a hengerfej-blokk közötti tömítés tönkrement, kicserélni meg pláne.


Tehát gyakorlat, gyakorlat, gyakorlat - és nem csak a mechanikus dolgok, hanem a gépek segítségével végzett diagnosztika, ami nélkül manapság nincs élet.


Az autószerelő szakma tulajdonképpen könnyű fizikai munkának minősül - azaz elvileg nem fogsz erőlködni (amíg nem találkozol berohadt csavarokkal például), de a kezeiddel dolgozol. Megállapítod a hibát, kiszeded az alkatrészt, javítás/csere és visszaépítés.


Az nem elég általában, ha csak szereted az autókat meg ránézésre tetszik - ha szeretsz bütykölni/javítani és van hozzá érzéked az nem elhanyagolható.


Amikor utoljára ilyen kérdést láttam, akkor azt ajánlottam a másik hölgynek, hogyha tényleg érdekli, akkor keressen ismerős autószerelőt és kérje meg hogy hadd járjon be a műhelybe, esetleg ha lehet segíteni is - pár nap (mondjuk 2 hét) után lesz gyakorlati elképzelésed arról, hogy mi is történik egy szervizben. Ez tud segíteni a pályaválasztásban, azaz vagy megjön a kedved, vagy elmegy.


De mielőtt ilyenbe vágod a fejszédet - mármint megkérsz valakit hogy hadd legyél a műhelyében - lehetőleg legyen valami minimális alapod a kocsikról. Például Ternai Zoltán A gépkocsi c. könyve. Nagyon alap, nagyon régi, de jó kis olvasmány és a neten több helyen fent van, ingyenesen leszedheted.

2013. máj. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Simán. Felnőttfilmben láttam már ilyet.

Csak bizonyos adottságok kellenek.

2013. máj. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod Agent. :) Engem nem is a kocsi kinézete miatt érdekel.
2013. máj. 31. 18:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!