Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy lehet a legeredményesebbe...

Hogy lehet a legeredményesebben idegen szavakat tanulni? Mi a legjobb módszer?

Figyelt kérdés
Sokáig úgy tanultam, hogy ismételgettem, aztán felmondtam, de ez nem jó, mert nem tanulom meg rendesen, hamar elfelejtem, hiába csinálom minden nap.
2009. okt. 6. 12:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Helyezd mindig mondatba! Így tanuld! Tutti módszer
2009. okt. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Célszerű olvasmányonként mindig megtanulni az ismeretlen szavakat (feltételezem, hogy ilyen módszerrel tanítanak Téged is, tehát van valami téma épp, amivel kapcsolatban tanultok).

1. Te szótárazd ki!

2. Minden szót írj ki, ami nem megy, még akkor is, ha a múlt héten már kiírtad az adott szót! (nekem volt pár szavam, amit folyton elfelejtettem, már a tanárom is tudta, és minden példamondatot nekem adott, amiben szerepelt a "decide" szó :)) )

3. Pötyögd be gépbe, mondjuk egy excell file-ba, tedd betűrendbe

4. Fordítsd meg őket (most a magyar szó legyen elöl). Most is tedd az egészet betűrendbe.

(Tehát elvileg ilyenkor van a szótárfüzeted, amiben előfordulás sorrendjében megvannak a szavak oda-vissza és van két másik listád, amik egyszer az idegen szó szerint, egyszer pedig a magyar jelentés szerint vannak névsorban.)

5. Olvasd el az olvasmányt és fordítsd le, a szótárad segítségével.

6. Olvasd a szavakat sorban és mondd magadban a megfelelő szót mellé. Szótárral és a listáiddal is csináld meg néhányszor.

7. Olvasd el és fordítsd le újra a szöveget, lehetőleg minél kevesebbszer használd a szótárt.

8. Mondd fel diktafonra a szavakat, mindkét formában, mindkét sorrendben és hallgasd, és aztán mondd is fel így.

9. Olvasd el a szöveget újra, míg már szinte kívülről fújod.


Ez a módszer azoknak jó, akik magukat nyelvi antitálentumoknak tartják, ellenben mégis meg akarják tanulni, csakazértis. Sok idő, de elég tartós eredményt hoz. Időnként nem árt feleleveníteni. Nekem bevált, hátha neked is.

2009. okt. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Legjobb barátnőm 15 éves és már évek óta egy kész szótár! Ha angolon kérdezek tőle bármit, vagy a tanár, mindent tud. Ő azt mondja, h zenékből tanulja meg, de ez akkor is hihetetlen...
2013. máj. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szerezz külföldi barátokat és akkor beszélgess velük
2014. jún. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!