Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a legjobb módszer angol...

Mi a legjobb módszer angol nyelv tanulására? Tanárom nincs. Netről próbálok.

Figyelt kérdés

esti tanuláskor jobban megragad a fejembe?

Hogy lehet othol a leggyorsabban tanulni ?


2011. okt. 25. 23:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Saját tapasztalatból mondom hogy az a legjobb ha olvasol. Vannak kifejezetten könnyített olvasmányok angolul nyelvtanulóknak, ezeknek meg van a külön-külön szintjük mindenki számára. Közben szótárazz, de ha már szótárról van szó azt is javaslom hogy netes szótárat használj. Sok nyelvtanár ki szokott akadni hogy nem "rendes" szótárat használ az ember, de számomra bár nagyon gyorsan megtalálok egy-egy szót mégis egy idő után nagyon idegesítő és több időt is vesz igénybe.
2011. okt. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
eddig így csináltam, de a mondatokat nem nagyon tudok alkotni, ezért a neten próbálom meg lefordítani amit szeretnék, a google fordítóban, de sokan mondják hogy nem fordít rendesen, s van benne valami igazság!
2011. okt. 26. 06:36
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Regisztrálj itt:

[link]

Teljesen ingyenes és még tanárod is lesz!


(Az első válaszolóval nem értek egyet. A "papír szótár" szerintem sokkal előnyösebb/pontosabb, mint pl. a "Sztaki" netes szótár vagy a Google fordító. Az előbbi egy keresett szóra kiad 20-30 fordítást, az utóbbi pedig meglehetősen pontatlan; egyik se kezdőknek való.)

2011. okt. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
92%
saját tapasztalat (3éve tanulom így az angolt, és jövőre nyelvvizsgázom. a barátnőm 9 éve, csak ő suliban, és ugyan ott tartunk.) : online sorozat/filmnézés angolul, magyar felirattal. hihetetlen,hogy 3 év alatt mekkora lett a szókincsem és olyanokat tudok, hogy a tanár el van ájulva tőlem. :P
2012. jan. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ami még hatásosabb: sorozat/film angol nyelven + angol felirat.
2012. jan. 11. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
az utolsóval értek egyet: angol szinkron + angol felirat
2012. jún. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is most kezdtem el.:)

Én vettem egy könyvet kezdőknek, a Fit for Englisht, hát így hogy már csinálgatom a feladatokat belőle annyira nem vagyok megelégedve. Mellette van a New English File, amit még suliba használtam.

Neten a Livemochat használom, nagyon jó.:)

Nem olyan régóta kezdtem el. Te hogy haladsz?

Amúgy sokan mondják, hogy jó az angol film angol felirattal. Azt is csináltam már egyszer, csak mindig azon agyalok, hogy mit szedjek le, amit azért meg is értek és nem csak szótározásból áll. Valami tipp esetleg válaszolok? Olyat választottam, amit már láttam párszor, de akkor is megzavarodtam néha.:)

Magyar felirattal szerintem nem érdemes amúgy, mert lehet nem pontosan van fordítva vagy ilyesmi.:/


Sok sikert mindenesetre!

2012. okt. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 supergenius válasza:
100%
Ha van szótárad, akkor sokszor válassz ki találomra egy szót, és az általában könnyen bemegy fejedbe!
2013. febr. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
23%

hehe nekem olyan fasza agyam van angol nyelv terén, elolvasom egyszer, és megmarad másnapra :D

egyedül jövő(going to) időből írtam sz@r dogát

2013. nov. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
82%

Utolsónak:


Hát fiam, a te fejedben tényleg minden megmarad... A going to az nem jövőidő, hanem jelen.

2014. jún. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!