Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Meddig tart valójában az...

Szegedi_Lezli kérdése:

Meddig tart valójában az "egyperces néma tiszteletadás"? És hogyan ér véget? Mondanak-e a hallgatás lezárására valamit, és ha igen, ki?

Figyelt kérdés

2013. máj. 31. 06:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Egy percig állnak néma csendben az emberek, utána senki nem mond semmit már, csak leülnek.
2013. máj. 31. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kösz. Értem én, hiszen az egyperces nevében is benne van az EGY perc... Csak hogy valóban 60 másodperc, vagy 40-50 mp után leülnek? De ki "kezdi" megtörni a hallgatást - a leüléssel? Az, aki fekérte a jelenlévőket, vagy aki esetleg már úgy véli, hogy elég hosszú idő múlt el? A protokoll mit ír erről?
2013. máj. 31. 07:21
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
A hivatalos protokoll szerint kb. 30-35 mp környékén mindenkin izgatott várakozás lesz úrrá, majd amikor már valaki nem bírja tovább idegekkel, olyan 40-45 mp. körül teli torokból elordítja magát, hogy HAJRÁFRADIIIII! ennek hatására a többiek is hasonlóképpen reagálnak, ekkor a játékvezető sípszóval jelzi, hogy részéről is letelt az egy perc. Ily módon ér véget az eljárás.
2013. máj. 31. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Az szokta "bejelenteni" a végét, aki felkérte a hallgatóságot az egy perces tiszteletadásra. Mérni még sose mértem... aki indítványozza, az se méri szerintem, ez csak afféle jelképes időkorlát, ahogy Örkény Egypercesei sem kerek 60mp-ig tartanak. Főleg mert ilyenkor a kerek egy perc többnek tűnik egy percnél, a komor hangulat miatt... szóval szerintem aki javasolja a tiszteletadást, az is lezárja 45 mp körül... de erről érdemes lenne csinálni egy felmérést :D
2013. júl. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!