Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mik ezek az úszkáló cuccok a...

Mik ezek az úszkáló cuccok a szememben? Nektek is van? :D

Figyelt kérdés

Mivel amerre nézek arrafelé 'úsznak' a szememben, szerintem a csarnokvízben lehetnek. Szürkés színűek, ha hunyorítok, akkor élesebben kirajzolódnak. Általában egy összegabalyodott szál - a folyamatos mozgástól egyfolytában formálódik -, de némelyiknek van egy kör alakú része is.


Mi lehet ez? Már régóta foglalkoztat. :D

Nektek is van? (Mert szerintem normális dolog, pár embert már megkérdeztem, nekik is van, de nem tudják, hogy mik lehetnek ezek.)


Köszi a válaszokat! :)


2013. jún. 1. 22:56
 1/4 anonim válasza:

Üvegtesti homálynak hívják a jelenséget. Nem ártalmas, ha jól tudom a rövidlátóknál fordul elő a leggyakrabban, de bárki másnál is előfordulhat.

Ha jól emlékszem valami olyasmi az oka, hogy még magzati korban az üvegtest helyén erek voltak, de ez a fejlődésünk során elzáródik, vagy felszívódik (pontosan nem tudom), de maradhatnak meg részei az üvegtestben és ezeknek az árnyékait látjuk.

Ha nem volt a leírás teljesen pontos, akkor elnézést, a lényege viszont egész biztosan ez.

2013. jún. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm! :)

Igen, ez az, most, hogy tudom a nevét rá tudtam keresni. Köszi!

2013. jún. 1. 23:36
 3/4 anonim ***** válasza:
2013. jún. 2. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lézerrel kibírják a nagy részüket sütni, engem nagyon zavarnak, főleg ha égre nézek. Akkor szinte egy hálót látok. Mindez 1 éve :( El vagyok keseredve...!
2014. febr. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!