Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az oroszorsz...

Mi a véleményetek az oroszországi "Fekete Delfin" nevű börtönről? Szerintem Magyarországon is ilyen börtönök kellenének. Vélemények?

Figyelt kérdés

[link]


Aki esetleg nem ismerné, itt megnézheti.



2013. jún. 6. 00:15
1 2 3 4 5
 1/43 Sparr0w ***** válasza:
42%
Mi a fenének kellene ilyen börtön, így is nagyon ritka a szökés, nem hinném hogy még több pénzt kéne ilyenekre herdálni...
2013. jún. 6. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem a kérdező inkább a szigorúságára gondol. Itt csak biológiai hulladék a rab. Nincs méltósága, nincs neve, nincs semmilyen. Naponta megalázzák, a szabadságfoka nulla. Nincs konditerem, tévé, műsoros estek lecsúszott fővárosi művészekkel.
2013. jún. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:
Utolsónak igaza van, a szigorúságra gondoltam. Pontosan leírta, hogy konkrétan mikre. Ha valaki gyilkolt többször is, családokat kiírt, vagy eszik az áldozat húsából, annak ez lenne való, nem?
2013. jún. 6. 12:26
 4/43 Sparr0w ***** válasza:
28%
Nem ugyanis ennyi őr, ilyen infrastruktúra iszonyat összegbe kerülne. Hány kannibál, gyerekgyilkos stb. van nálunk szeritem maximum 10 lehet összesen, marha nagy üzlet lenne pár emberre kiépíteni ezt amikor az utakon méteres kráterek vannak, a multik kizsákmányolják az országot, nem látni már semmit a reklámoktól, stb. Tényleg olyan fontos lenne hogy pár elmebeteget(de még ha többen is vannak mint hittem) akiket soha nem látunk naponta kínozzanak, hű mennyivel jobb lenne az életem azta... -.-
2013. jún. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 A kérdező kommentje:
Kezdjük azzal, hogy te már az elején sem értetted a kérdés lényegét. Szigorítani egy börtönben valóban rohadt sok pénz ám, tényleg..-.- Ha pl. azt mondod, hogy ne válogathassanak már mohamedán meg vega meg nem tudom még hányféle kaja között, hanem azt kapja, amit kap. Vagy nem tévézhet egyáltalán. Jujj, ezek sok-sok milliárdba kerülnek..
2013. jún. 8. 11:49
 6/43 Sparr0w ***** válasza:
28%

Te "ilyen börtön"-t írtál abba beletartozik minden a nagyszámú őrségtől a dupla falú celláig minden, és ez sok felesleges pénz.

Aki 3-4 évet kap valami piti dologért miért ne nézhessen tv-t meg ehessen amit akar? A filmben is ott volt a srác aki bebukott pár extasyval huszonévesen nehogy már ez akkora bűn legyen hogy ott kínozzák mint a kannibálokat...

2013. jún. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 A kérdező kommentje:

Te liberális vagy, igaz? Kit kínoznak a videóban? xD

Ja, vagy kínzás az, hogy nem nézhet tv-t, illetve azt eszi, amit kap? :D Hagyjuk már..Az is nagyban hozzájárul ahhoz, hogy sok visszaeső bűnöző van, hogy wellness-börtönök vannak. A börtön elméletileg azért van, hogy megtörje az embert, nem pedig azért, hogy élvezze, és még nagyobb bűnözővé váljon.


Aki extasyt csempészett, bűncselekményt követett el, bűnhődnie kell. És igen, tudod ameddig itthon egy kórházi beteg azt kapja enni, amit kap, nem válogathat, akkor ezek, akik bűnt követnek el, nehogy már válogathassanak! Hát álljon már meg a menet!


Aki bűnöző, bűnhődjön ott, ahol rájön, hogy ilyet nem tehet meg újra. De ne egy luxusbörtönben, ahova szívesen visszamenne. Némely gyilkos, gyerekgyilkos, pedofil jobban él a börtönben, mint egy tisztességes család. Szigort a börtönökbe, fegyelmet a börtönökbe! Hogy ne is akarjon bekerülni oda, vagy pedig ha szabadul, akkor eszébe jusson visszakerülni!

2013. jún. 9. 15:54
 8/43 anonim ***** válasza:
21%

a börtön célja a bűnhődés, és a javulás elérése

ha naponta megaláznak egy olyan embert, aki eleve képes volt gyilkolni, szerinted mi lesz belőle ha kiengedik? pszichopata állat, aki az első sarkon mészárolni kezd!


mi változna attól, ha lennének ilyen börtönök? aki brutális tettet hajtott végre, az így is ott rohad élete végéig, akkor meg nem mindegy?


megjegyzem, én börtönbe kívánkoznék, ha itt szabad éltemben arra kényszerítenének, hogy nézzem a TV-t:D azt ne hidd, hogy olyan krva jó neki...


a több menüről... egy szó: cukorbetegség


ha egy gyilkos halálát akarod, akkor te magad is gyilkos vagy! szidni és utálkozni egyszerű... de a büntetés célja az ember jobb útra terelése, nem a kínzása!

2013. jún. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 Sparr0w ***** válasza:
11%

# 8-as érti a lényeget.

A kérdező meg valamilyen vélt vagy valós sérelmet akar kompenzálni, miért nem inkább arról kérdezel, és akkor lehet eredményesebben beszélgetnének veled.

2013. jún. 9. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim válasza:
100%
Nem pont olyan kiadásban, mint a Fekete Delfin, de van egy ehhez hasonló fegyházunk.
2013. jún. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!