Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért félek egyes ruháktól?

Miért félek egyes ruháktól?

Figyelt kérdés
Először is tisztázom, hogy semmi bajom nincs az alakommal, 170 cm vagyok és 52 kg. Viszont a 'mutatósabb' ruhadarabokat egyáltalán nem bírom felvenni.. Tank toppokat/atlétákat, szoknyát, testhezálló felsőket, nadrágokat, feltűnő darabokat nem bírok felvenni, mert úgy érzem magam, mintha ezekkel kihívnám mások figyelmét, és félek a reakciójuktól (beszólásoktól). Ékszereket sem nagyon hordok, pedig szép kis darabjaim vannak, de ami már nagy, és csörgős, azt nem nagyon veszem fel, egyedül a karórámat hordom mindig, és egy kis karkötőt. A suliban még fokozottabban igaz rám ez, nem szeretnék kitűnni az osztályból sem az osztálytársaimnak, sem a tanáraimnak. A körmömet sem szoktam festeni, max. nude lakkal kenem ki 1-2x. Sminkelni se sminkelem magam. Nem tudom, miért nem merek egy rendes szoknyát sem felvenni (természetesen nem az olyat, amiből kint van a fél s*ggem..), és hogy hogyan küzdhetném le ezt a félelmemet.
2013. jún. 11. 15:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Először is nem tudom hány éves vagy, de szerintem senkinek se elvárása, hogy így öltözködj. Ha pedig még fiatal vagy akkor ne is csináld, mert ilyesmire felesleges időt pazarolni. (Akkor kell gyereknek lenni, amikor az lehetsz).

Ami pedig a testsúlyodat illeti azon éppenséggel kéne javítani: ez elég kicsi súly, evvel azért vigyázni kéne.

Ha pedig idősebb vagy és nagyon le akarod győzni a félelmedet ezen a téren akkor egyszerűen annyit kell tenned, hogy elkezded ezeket hordani és akkor látni fogod, hogy nincs ezzel problémád. Úgy mint a hullámvasút: eleinte félsz tőle, aztán felülsz rá és le se akarsz róla jönni.

2013. jún. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Szerintem ez nem olyan nagy baj, sok mindenkivel ez van (többek között velem is) de ha ez zavar, akkor szerintem, csak nem látod magad azokban a darabokban,de egyszer próbáld ki, hátha valaki mondd róla véleményt, pozitívat, és azzal növelheted az önbizalmad, szerintem, csak próbáld meg egyszer és, ha tényleg nagyon, nagyon nem tetszik még nap végére se akkor nincs tippem... bocsi
2013. jún. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
16 éves vagyok, (nem csak) szerintem nem vagyok egyáltalán sovány, sokan megdicsérik az alakom, és sportolok is, szóval a hízás semmiképp nem fog menni, nem is gondolkodtam ilyesmin. Talán azért válok egyre visszafogottabbá öltözés téren, mert párszor beszóltak nekem nem épp 'normális' alakok az utcán?
2013. jún. 14. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!