Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan oldjam meg ezeket a...

Hogyan oldjam meg ezeket a feladatokat?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy matekból dogát írtam a kettesért, de nem tudtam befejezni óra végéig, a tanár viszont meg engedte hogy következő órán vagyis holnap folytassam!! Megjegyeztem milyen feladatok lesznek, és meg kéne oldanom előre a feladatokat, de egyedül nem tudok neki fogni mert nekem nagyon nehezek! Valaki esetleg meg tudná oldani vagy tudna nekem segíteni? Nagyon fontos lenne nekem, aki ráér segítsen :( Lent írom a feladatokat:

2013. jún. 11. 17:26
 1/9 A kérdező kommentje:
1. Két kör kívülről érinti egymást, és érint egy adott egyenest is. Adjuk meg az egyenesen lévő érintési pontok által meghatározott 20 cm hosszúságú szakasz felezőpontjának a két kör érintési pontjától vett távolságát.
2013. jún. 11. 17:29
 2/9 A kérdező kommentje:
2.Egy paralelogrammába 10 cm sugarú kör írható. A paralelogramma egyik szöge 45°. Mekkora a paralelogramma kerülete és területe?
2013. jún. 11. 17:30
 3/9 A kérdező kommentje:
3. Szeretnék vásárolni egy 81 cm képátmérőjű, 16:9 képarányú televíziót, amelynek a kerete fent és oldalt 10 cm, lent 18 cm széles. Elfér-e a készülék annak a szekrénynek a polcán, amely 1 méter széles és 65 cm magas? (A 16:9 a kép szélességének és magasságának az arányát adja meg!)
2013. jún. 11. 17:34
 4/9 A kérdező kommentje:
Ennyi lenne, valaki segítsen mert különben megbukok! :'(
2013. jún. 11. 17:34
 5/9 anonim ***** válasza:

hányadikos vagy?

én nem hiszem, hogy tudok neked segíteni. hívd fel a tudakozót. (viccen kívül)

2013. jún. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

A jelölések értelmezéséhez lásd a következő ábrát:


[link]


Néhány megjegyzés a feladatokhoz


1. feladat

Az F pont mindkét kör számára egy külsőpont, melyből érintőket húztunk a körökhöz.

Mivel a külső pontból húzott érintők hossza megegyezik, ezért a keresett távolság - FT - egyenlő az érintési pontok távolságának felével.


2. feladat

Ha a D pontból húzott merőlegessel levágott bal oldali háromszöget gondolatban átcsúsztatod a jobb oldalra, akkor a terület egy téglalap területévé egyszerűsödik.


3. feladat

Azt hiszem, a rajz alapján érthető a megoldás, de ha nem szereted a szögfüggvényeket, akkor az

a² + b² = 81²

a/b = 16/9

egyenletrendszerből is meghatározhatók a képernyő oldalai.


Ha kérdés van írj azonnal.

Remélem, tudtam segíteni és nem buksz meg. :-)


DeeDee

**********

2013. jún. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :)
2013. jún. 11. 22:29
 8/9 A kérdező kommentje:
majd megírom az eredményt, hogy hanyasra sikerült :)
2013. jún. 11. 22:29
 9/9 anonim válasza:

Most vagyok 9-es és kellett a feladat megoldása

De kérdező, átbasztad a népet, a mai napig nem írtad meg hányas lett😂😂😂

2018. márc. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!