Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Melyek a legismertebb jó...

Melyek a legismertebb jó minőségű napelem márkák? Mely márkák nem ajánlottak a gyenge minőség és a nem megfelelő garancia miatt?

Figyelt kérdés
Nem összekeverendő a napelem (áramot állít elő) a napkollektorral (melegvíz előállításához használatos.)

#napelem #fotovoltaikus #jó márkák #gyenge márkák #legjobb napelemek
2013. jún. 12. 16:20
 1/7 anonim ***** válasza:
18%
grünpower
2013. jún. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Halász Csaba Olivér válasza:
45%

A Koreai cellás napelemeket kerülni kell...Pár év múlva fognak sokan csak rájönni,amikor nem lesz csere-nincs garancia-nem létezik a cég...stb..

Sokan várnak pályázatra is,de ha nem marad az Unión belül a pénzt,mivel kiküldjük Koreába,akkor soha nem lesz pályázati tőke...

Én Német rendszereket telepítek kizárólag....Ezért tudok csak felelősséget vállalni...

2013. jún. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
76%
Tahát azt kell nézni, hogy milyen cellák vannak a napelemekben? A német napelemekben milyen cellák vannak?
2013. jún. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
78%

Korábban (2012) érdeklődtem több (sok) helyen napelemekkel kapcsolatban és a legtöbb helyen (ahol éppen nem a parasztvakítást kellett hallgatnom) így "osztályozták" a napelemeket gyártó szerint:


- rossz kínai

- jó kínai

- japán, német, koreai (ez a legjobb kategória, ha lehet hinni a forgalmazóknak)


Napelem gyártóból nagyságrendileg 100-150 lehet világszerte, de napelem cellákat sokkal kevesebb cég gyárt, kb. 20.


A Kyocera egy nagyon régi gyártó, nekik 25-30 éves múltjuk van ebben a témában, ha jól tudom. A garancia miatt előnyös lehet olyan napelemeket választani (ha az árkülönbség nem túl nagy), amelynek gyártói nem csak napelemekkel foglalkoznak, mert elég sok gyártó tönkrement már és akkor lehet, hogy gond lesz a garanciával később. Ezt mondjuk nem igazán értettem, mert aki eladja a termékeket az tartozik vállalni a garanciát is, de persze azt megértem, hogy ők is lehúzhatják a rolót... Így áttételesen mégiscsak utoléri a probléma a vásárlót.


Konkrét márkákat nem igazán tudok, sajnos azt sem, hogy melyek a "jó kínaiak" és melyek a nem jók.


Még annyit tennék hozzá, hogy nagyon jól át kell gondolni a költségeket, a tető adottságait és minden egyéb körülményt ahhoz, hogy jó rendszered legyen. Egy lelkiismeretlen kivitelező a legjobb cuccokból is tud soha meg nem térülő beruházást varázsolni.

2013. jún. 14. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Korax Solar (Magyar gyártmány)

Kyocera (Japán gyártmány)

2013. okt. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Pngrcz Grgly válasza:

Sziasztok!


Több mint 2 éve foglalkozom napelemes rendszerekkel, szóval még mondhatni új vagyok benne.. Azokhoz képest akik mondjuk 8-10 évvel ezelőtt kezdték.


Engem is mindig foglalkoztatott ez a kérdés, hogy vajon mit is érnek ezek a garanciák, valójában mennyit bírnak ezek a panelek, és melyek azok, amelyek tényleg jó minőségűek.

Mára kialakultak bennem azok a kritériumok, ami fölött én nagyon jónak és megbízhatónak tartok egy napelemet.


SolarWorld:

Épp most dőlt be az európai gyártásuk. Negyven éves tapasztalat van a hátuk mögött és mielőtt csődvédelmet kértek volna az volt az elképzelés, hogy csak mono 'perc' kristályos napelemeket gyártanak majd versenyképes áron. Tényleg elég igazán reális áron voltak, olcsóbb volt noha kicsivel mint egy sharp napelem. Ez azért nagy szó, mert az Euban ők voltak az egyetlenek akik még a cellát is házon belül gyártották nem Kínából importálták azokat, ahogy a legtöbb európai napelemgyártó teszi. 20 év termékgaranciát vállaltak a napelemre és a sztenderdeknél jóval magasabb elvárásoknak is megfelelt a teljesen automatizált gyártósorból kiguruló panel. Mi a 290W Sunmodule Plus Mono Black panelt néztük. Az IEC norma 5400 Pa front teherbírás helyett 8500 Pa vizsgázott, ezért tényleg egy időtálló termék.

A csőd miatt viszont a teljes gyártósor megy az USA-ba vélhetőleg..


Q Cells:

Jelenleg a legnagyobb cellagyártó a világon. A celláik szintén különlegesek, egy "power reflector" nevezetű réteg van beépítve a cellába, hasonlóan a mono perc hez, lézeres QR kóddal vannak megjelölve. Ezeknek a celláknak olvassatok utána, mindegyik kicsit más megoldás, de a lényegük ugyanaz: Kicsit magasabb spekrumban hasznosítják a fényt és jobb a cellahatásfok. Legjobb polikristályos címet is ők nyerték el 2013, 2014 -ben, ezeknek a grafikonoknak is érdemes utána nézni, a Sharp ezen a mérésen 13. a SolarWorld 7. lett akkoriban. 280W Q PLUS panellel érdemes rendszereket nézni, ezeket lehet versenyképes áron megszerezni, kicsit drágábbak mint a legnagyobb kínai gyártók napelemei de megérik a pénzüket. A Hanwha csoportnak köszönhetően hatalmas stabilitással és kutató egységekkel rendelkeznek, a minősítéseken ez látszik is.


LG:

Itt már kezdenek magasak lenni az árak. Emlékszem mikor én elkezdtem ReneSola napelemek voltak közel olyan áron, mint most az LG legújabb 320 - 330W napelemei lesznek. Ezek már n-típusú monokristályos panelek. Az LG kíván lenni a legnagyobb n-típusú panelgyártó lenni a világon, kb. 3 GW kapacitással 2020 -ra. Egyébként extraszépek és iszonyatosan masszívak, meglepően könnyűek. 6000 Pa front és 5400 Pa hátoldali teherbírás, mindezt kisebb mint 1,7 x 1,1 m keretben! (Olvastam, hogy a szél teherbírása magasabbra van tesztelve mint a Katrina hurrikán legerősebb széllökései...) Papíron az n-típusú monocella a leghatékonyabb, ezért is gyúrnak erre. Érdemes utána nézegetni, már nagyon reális áron hozzájuk lehet jutni, 12 év megtérülésre ki lehet hozni ha a gyors matekot nézzük és nem súlyozzuk a többlet hozammal amit a panelek hozhatnak + az átlag áramár emelkedéssel - inverter csere 10 - 15. évben.


Panasonic:

Na itt már tényleg azt mondhatom, hogy tényleg csak az keressen árakra, akinek nem számít a megtérülés. Kiváló napelem, szintén n-típusú mono cella, és van benne pár panasonic innováció is. 15 év gyári garival mennek a napelemek és van olyan mérési eredményük, ahol 10 év alatt kb. 0 a degradáció.


SunPower:

A jelenlegi legnagyobb n-típusú mono gyártó az Egyesült Államokból. Borsos az áruk, de egy rugalmas, masszív és gyönyörű panelről van szó. 25 év full garival, ami mindent biztosít amit el tudsz képzelni. Nekik is saját gyártású celláik vannak, réz hátlappal és olyan vezetőkontakt megoldással, hogy a cella felületén nincsenek busbarok csak a natúr cella, mint valami photoshoppolt képen. Itt megjegyzem, hogy a BenQ is kínál már hasonló megoldásokat ha az esztétika a fontos, nem rossz minősítésekkel, de azért nem teszem fel őket a listámra, mert még kicsit bátortalan vagyok velük kapcsolatban.


Ezek lennének szerintem a tényleg kiválóságok. A piacon egyébként rengeteg gyártó van. Egy napelem gyártásánál nem csak a cella milyensége fontos, hanem a további anyagok és eljárások (mint pl laminálás), hogy a napelem tényleg időtálló, masszív legyen. Sajnos láttam már Kínából és Németországból is rossz napelemeket, és elszomorító volt, hogy ennek ellenére a Kínaiak nem tűntek el és érvényesíteni lehetett a garanciát érvényesíteni, vagy egyszerűen visszakérni a pénzt, míg a Német fél elérhetetlenné vált.

Ez nem azt jelenti persze, hogy a német napelemek rosszak, csak érdemes kicsit utánanézni, hogy milyen napelemet kínálnak nekünk. Amelyik gyártóról nem találunk semmit a neten, minőség igazolásokat, székhelyt, elérhetőséget az jó nem lehet. Ha nincs megjelölve, hogy mit kínál nekünk egy-egy ajánlatadó, azt szóra se méltassuk én azt gondolom.

Ugyanis a garanciákat a legtöbb gyártó megköveteli, hogy számla ellenében érvényesítse. Szóval számla nélkül se vásároljon senki rendszert, különben akármilyen napeleme lehet, ha nem tudja igazolni, hogy nem lopták. És innentől kezdve magától értetődő, hogy csak régóta fennálló, stabilnak tűnő cégekkel igyekezzünk szóba állni.


Magyarországon a legtöbb napelemes cégnél az az értékesítési stratégia, hogy mindenképpen szükség van egy felmérésre. Rengetegszer vannak olyan ügyfeleim, akik már teljesen tanácstalanok és kedvüket vesztették a projekt kapcsán, mert egyik másik értékesítő vagy akár ajánlat összezavarta, téves információt kapott. (Pl jellemző, hogy SolarEdge rendszer minden esetben +30% -ot termel ... ami nonszensz).

Ezért egy - egy ajánlat elbírálásánál a legfőbb szempontok szerintem:

- Kulcsrakész-e a rendszer ajánlat, rejtett költségek?

- Ár? (Szerintem manapság Egy Fronius-QCells rendszer már kapható kulcsrakész br. 424 e Ft / kW) Szóval nem érdemes elveszni az ajánlat részleteiben, hogy napelem, inverter mennyi, mert az összelegózás szokta okozni az összezavarodást.


A nagy kínai gyártók napelemeit is jónak tartom, akik állandóan egymással versengenek a top helyért, pl.: TrinaSolar, Jinko Solar, CanadianSolar. Egész jó árakat lehet ezekkel a setupokkal csinálni és egy jó minősítésekkel rendelkező, tőzsdén jegyzett óriásgyártó paneleit tudhatjuk a fejünk fölött. Jellemzően mind 10 év garival rendelkezik 5400 Pa, 2400 Pa teherbírás, stb.

2017. máj. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Pngrcz Grgly válasza:

Annyit még hozzátennék, hogy csak olyan gyártókat említettem, akik túl nívósak ahhoz, hogy csak úgy összedőljenek, függetlenül attól, hogy ilyen esetek történnek.


Pl.: Az SolarWorld ugyan kivonul az EU -ból, de erre szüksége volt, mert az EU -ban konkrétan 10-ed annyi a forgalom mint Kínában vagy az USA ban. Ezért "megy haza".


AKkor stabil egy gyártó, ha megvannak a forrásai, kapacitásai arra, hogy a cellagyártásban is kb. elől legyen. Mert ha olyan panelt választunk, amit összeszerelő üzemekből veszünk, - a gyártó csak alapanyagokat vásárol jellemzően Kínából, keret, üveg, fólia esetleg az EU -ból hogy mégis csak eredetinek tűnjön -, akkor az a cég nincs közel a tűzhöz, nem fájdalmas a piacnak ha összedől és nem is annyira versenyképesek az árai, nem feltétlen vannak tapasztalatai azzal kapcsolatban, hogy mitől is lesz időtálló egy napelem és amatőr hibákat vét.


Az ázsiai napelemek nem rosszak, csak ázsia messze van ezért félnek tőle az emberek. De egy - egy normális és nagyobb gyártónak képviseletei vannak világszerte és ilyen nem fordulhat elő. Egy normális gyártó nem szórakozik azzal, hogy bénázik a garanciaérvényesítéssel mert a hírnevéről van szó. Pl a Canadian, Panasonic leírja a brosúrájába, hogy mennyi hibás panelt gyártott. A normális gyártó vállal, észnél van, megfontolt, régóta a piacon van és hangsúlyos lenne ha meginogna, mert az egy nagyobb volumenű esemény része. (Pl. ez a SolarWorld sztori. De a Q Cells is így járt annó és lehet, hogy a SunPower is kivonul majd Franciaországból.)

Én a pici német gyártókat kerülném mert folyamatosan megtizedelődnek .. és eltűnnek. Ezzel szemben az Ázsiai gyártók mind stabilitásnak örvendhetnek, mert az előbb említett alapanyagok, főleg a szilícium, mind ott van.

2017. máj. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!