Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mitől lesz valaki kényszeres...

Mitől lesz valaki kényszeres gyűjtögető?

Figyelt kérdés

Van egy ilyen műsor a Spektrumon, melyben bemutatják az emberek gyűjtögetési problémáit. Mindegyiknél másképp alakult ki a probléma.

Azt nem értem, hogy ez hogyan alakul ki? Pl. volt egy nő, aki örökölt egy ruhaüzletet az édesanyjától, és amit nem tudott eladni, hazahozta (meg a dobozokat is), és a háza tele lett fölösleges holmikkal. Eszébe se jutott feltenni a netre eladni ezeket. Mások szemetet gyűjtöttek vagy el sem mosogatták az edényeket, és úgy hagyták ott. Voltak, akik a lomtalanítás és a pszichológiai kezelés ellenére visszaestek.


Nemrég olvastam, hogy egy veszprémi nő lakásából erőszakkal távolították el a rengeteg lomot.



2013. jún. 13. 14:36
 1/3 anonim ***** válasza:

,,Egyesek szerint ez a szindróma egy komolyabb pszichológiai stádium megnyilvánulása is lehet, okozhatja félelem, társ elvesztése, egyedüllét elviselhetetlensége, egyéb lelki betegségekre engedhet következtetni."

[link]


Am. elmondod a műsor címét pls :)

2013. jún. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az a címe, hogy Gyűjtögetők. Viszont nem tudom, mikor vetítik.
2013. jún. 13. 16:53
 3/3 anonim ***** válasza:
köszi
2013. jún. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!