Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Anyósom kényszeres gyűjtögető,...

Anyósom kényszeres gyűjtögető, nagyon kedvelem, mint embert, hogy ne bántsam meg, hogy közöljem vele, ez már túlzás?

Figyelt kérdés
Sajnos nem most kezdődött már ez a probléma,hanem kb. 15 éve.én a párommal,az ő fiával,öt éve ismerkedtünk meg,ő szegény nem is nagyon akart egy darabig vinni az anyjához,később derült ki,miért:az egész ház olyan,mint egy szemétraktár,tehát pl.cigisdobozok ember nagyságú(összerakott)halomban,műanyag üdítős üvegek sorakoznak a konyhában asztalon,földön,ruhahalmok szanaszét,..stb.nagyon durva.nem tiszta a ház,keskeny,a cuccokkal határolt szűk réseken lehet csak közlekedni,leülni csak az ágya végébe lehet,minden szék,fotel telepakolva,még a kinyitott kanapéágya fele is..
2011. júl. 18. 14:56
 1/8 A kérdező kommentje:
Lesz babánk és én nem szeretném ebbe a ki tudja honnan összeszedett szeméthalom közelébe hozni...pedig anyósom olyan jó,kedves hozzám..de ad pl.sok ruhát,ami komolyan úgy néz ki mintha a kukából lettek volna előhúzva..és gondolom onnan is van.pedig egyáltalán nincs rászorulva,jó nyugdíja van..
2011. júl. 18. 15:03
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez egy betegség... akárhogy közlöd vele, hogy túlzás, neki nem fog annak tűnni. Kerestetek neki segítséget? Ez minden, amit tehetsz érte.


És nyilván ne vidd majd oda a kisbabát.

2011. júl. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A párom és a két húga félnek megbántani az anyjukat vagy nem tudom...a párom azt mondja,nem akarja hogy az anyja megharagudjon rá,mert ráerőszakolni nem lehet a kezelést,nem menne,csak haragudna,hogy miért akarjuk hülyének nézni,stb...kb. Így lenne sajnos szerintem is..:-/
2011. júl. 18. 16:26
 4/8 anonim ***** válasza:

Dehát megbántani... mégiscsak az lenne a jobb eset, ha a másik az, hogy szemétben él szegény.

Viszont rákényszeríteni tényleg nem lehet.

Sajnálom :( remélem azért, valamit sikerül elérnetek majd nála.

2011. júl. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Eladni sem akarná a kacatokat? Az mégsem szemétbe dobás lenne.
2011. júl. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Áh,biztos nem ad el semmit...nem tudom honnan kéne ezt a kérdést megközelíteni..
2011. júl. 18. 19:12
 7/8 anonim ***** válasza:

[link]

:) A problémát átgondolni talán segít.

Nem nagyon lehet vele mit kezdeni. Max elbutítani gyógyszerekkel, bezárni, de az nem feltétlenül etikus. A gyűjtés eredete halálfélelem, elemi szorongás. Az elraktározott javak egyfajta kontrollérzetet nyújtanak és biztonságat. Ha kell valami, akkor neki lesz, kihúzza a világ végéig is, birtokol egy csomó holmit, ez gyógyír a sérült léleknek.

2011. júl. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
durva. TV-ben is van egy sorozat ilyen betegekről. takarító szolgálatot kell hívni, bár utána biztos újrakezdené. mond meg neki, hogy így nem viszed oda az unokáját, ez hátha ösztönzi majd. Nem bántod meg azzal ha szembesíted. ezzel segítenétek neki, ha felnyitnátok a szemét.
2012. júl. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!