Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Meddig bírja egy Dominant...

Meddig bírja egy Dominant hegedű húr nálatok és milyen húrok bírják tovább?

Figyelt kérdés

A dominant húrok eléggé tetszenek, csak egy bajom van velük: az A húr (és néha a D) rendszeresen tönkremegy. Értem ez alatt, hogy a külső, sodort réteg egy helyen megsérül rajta (jellemzően valamelyik ujj alatt), aztán több helyen lesodródik és szépen elkezd leválni. Ettől persze olyan hangja lesz, mint egy elektromos szalagfűrésznek. Nem is bánnám ha csak néha tötrénne meg, de HAVONTA megtörténik, pedig olyan sokat azért nem játszok. Elég drága és nem akarok minden hónapban újat venni. Fordult már elő ez valaki mással is? Ha igen, mi lehet az oka? Nem hiszem hogy ezek a drága húrok ennyire pocsékak lennének.

Milyen hasonló kategóriájú húrt érdemes venni helyette? Van olyan amelyik hasonlóan jó de tovább bírja?


Előre is kösz.



2013. jún. 19. 13:54
 1/1 firhang válasza:
Nekem elektromos hegedűm van, és én is most tapasztalom hogy az A húrom, kellemetlen fűrészelős citeraszerű, rezonáló hangot ad ki. Inkább a súrlódást hallani, mint a húr hangját. Eddig még az eredeti húrok voltak benne, mert nemrég kezdtem el hegedülni, de mostanában elég sokat reszeltem az A húrt, szóval akkor lehet nálam is ez a gond. Eddig arra gondoltam, hogy rosszul tekertem fel, és hozzáért az alatta levő feltekert húrok valamelyikéhez.
2013. júl. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!