Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hol találhatnék több informáci...

Hol találhatnék több információt a rokoni szponzorációról?

Figyelt kérdés

Már rengeteg oldalt átnéztem, de alig volt valami, vagy én voltam figyelmetlen. Ausztráliába akarunk költözni a családommal (3 tag, anya, élettársa és én) és vannak is kint élő rokonok, akik segítenének is nekünk.

Azt tudom, hogy ezzel a vízummal ők teljes felelősséget vállalnának értünk anyagilag, szállásilag, munkahely stb.

Viszont a család egyik tagja már 50 fölött van, így ő teljesen ki esett a dologból? Én még csak most végzem az OKJ-t, szóval a munkatapasztalatom 0. Diplománk nincs, a hiányszakmák állandóan változnak így most, hiába örülök/kesergek a lista miatt, még bármi lehet.

Mi a helyzet az IELTS vizsgával, ugyanúgy kell ezzel a vízummal? Mennyi pontot kell elérnünk a nyelvvizsgán plusz a szigorú pontrendszerűkön, fejenként vagy együtt, hogy egyáltalán szóba álljanak velünk?

Tudom, hogy ezek alapvető dolgok, amikkel tisztában kell hogy legyünk a kivándorláshoz, de azt egyáltalán nem tudom, hogy a rokoni szponzorációnál mi a helyzet? Ugyan azok a kritériumok, vagy így vannak kiskapuk?

És akkor még nem is beszéltünk a költségekről...

Megkérnélek titeket, aki nem tud ezekre válaszolni, az ne is írjon inkább, mert csak lehurrogna, hogy még ezt sem tudom... Pont ezért teszem fel a kérdést, hogy informálódjak ezzel kapcsolatban!

Nézegettem az Ausztrál Nagykövetség oldalát is, de hiába van középfokú nyelvvizsgám, amit a suliban tanultam az kevés ehhez, hogy megértsem. Tele van szakszavakkal, igen persze ott a szótár, de sokszor csak még nagyobb hülyeség jön ki eredményként. Ráadásul számomra eléggé kaotikus az oldal. Gondoltam már, hogy írok Bertók Zoltánnak, csak azt nem tudom, hogy ad-e ki így ingyen információkat ezzel kapcsolatban.

Szóval aki tud bármi információval szolgálni, normális stílusban azt megköszönném!



2013. jún. 22. 18:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Javaslataim:

Keress ausztral magyar forumot az interneten; van egy par 'kulfoldimagyarok" portal


Linkelj be konkret oldalakat es kerd meg ismerosodet h forditsa le, vagy linkeld be itt a GYKn.


Van ausztraliaban egy olyan vizumfajta, ami 30 ev alatti fiataloknak van, akik par honapra odamehetnek dolgozni, pincerkent, csaposkent, stb, hogy megismerjek az orszagot. Talan elonyos, ha ezzel valamelyiktek eloremegy, megtanul angolul, stb. Sajnos most nem tudok rakeresni. De lehet, hogy a z uj vizum benyujtasahoz ki kell utazni az orszagbol, vagy ilyesmi.


Rokonaitok egy nagyvaros kornyeken elnek, vannak arrafele kormanyszervek, bevandorlasi irodak? Lehet h budapesten egyszerubb intezkedni?


Off:

Ugy gondolom Angliaban (az egesz euban) mindez konnyebb. Nem kell vizum, kimesz(kb egy ausztral repulojegy arat vinnem h legyen mibol elnem), kicsit dolgozol egy pubban v takaritokent, aztan mar tudsz angolul annyit, h kitalald a kovetkezo lepest.

(En csak diakkent voltam kinn, baratom csinalta)

2013. aug. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ja, a translate.google.com ot hasznalod? Persze nagyon nyers a forditas, de megis hasznalhato. Persze, a fontos reszeket ember is nezze meg, hatha egy kotoszo lemaradt...
2013. aug. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!