Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen világban élünk? Ez ma...

Milyen világban élünk? Ez ma Magyarország? Én komolyan mondom, már szégyellem, hogy itt élek, és magyar vagyok.

Figyelt kérdés
33 éves vagyok, van egy gyerkőc. Diplomám van, jó szakmám is. A fősuli utolsó évében dolgoztam 6 órában, felvettem a diákhitelt, amiből az nagymamám lakásának utolsó, egyösszegű törlesztését is kifizettem. Dolgoztam, dolgoztunk, éldegéltünk, vártunk a babára. Eltelt pár év, nagy nehezen terhes lettem. Albérletben laktunk. A gyedem arra ment el. Mikor be tudtunk költözni a már említett lakásba, csak gyest kaptam. Folyamatosan kerestem munkát, a régi helyemre nem vettek vissza. Kisgyerekkel aztán meg sehova nem kellettem. A tartozások nőttek, hiszen csak egy kereset volt, szépen lassan mindent rátettek az időközben az én nevemre került lakásra. Most árverezik. Közben ismét terhes lettem. Beadtam a kérelmet aktív korúak ellátására, amihez ma kijöttek környezettanulmányra az önkormányzattól. Nincs kosz, nincs kupi, az volt a problémája a hölgynek, hogy a két db pulcsi az ágyon nincs összehajtva. Fényképeket készítettek!!! az "állapotokról", és kaptam egy papírt, hogy 4 munkanapon belül pótoljam a következő hiányosságokat: lakás kitakarítása. Havi 25 ezer forintról beszélek. Értem én, hogy bürökrácia. Értek én mindent. De már nagyon elegem van ebből az egészből. Nem lehet munkát találni, ha kisgyereked van, nem tudod fizetni a számlákat, sőt, sokszor gondolkodni kell, mit együnk. Tudom, hogy sokan vannak rosszabb helyzetben is, de azért ez már durva. Miközben gazdagék milliókat zsebelnek be havonta. Így lehet tönkretenni egy normális családot, és a nyomorba taszítani.
2013. jún. 26. 15:53
 1/1 anonim ***** válasza:
már miért ne lehetne gyerekkel munkát találni? Elmész dolgozni, addig a gyereket beadod a bölcsödébe/óvodába. Az is pénz, de ha több pénzből éltek majd arra is futja.
2013. jún. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!