Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tudtok a Waldorf suliról?

Mit tudtok a Waldorf suliról?

Figyelt kérdés
vélemény? tapasztalatok? egy ilyen suli elvégzése után elvégezhetek egyetemet( sokan mondják hogy nagyon laza) ? milyenek az embereke ? tanárok? 8. után is mehetek oda?

2013. júl. 1. 22:51
 1/5 anonim ***** válasza:
73%

Jogilag ugyanolyan iskolának minősül, mint akármelyik rendes suli. Tehát nem fog jogi hátrány érni, amiért nem rendes suliba jártál. Bár én csak általános iskolát láttam Waldorfból, de gondolom, ha van Waldorf középiskola, miután letetted az érettségit, senki nem fogja az egyetemen megkérdezni, hogy hová jártál előtte.


Ami a pedagógiai véleményem: "normális" ember nem megy Waldorfba. Oda általában azok mennek, akik képtelenek normálisan boldogulni a normál oktatási rendszerben. Az oda járóknak általában van valami viselkedésbeli vagy enyhe mentális defektjük.

Az ott folyó oktatást bár sokan elvakultan dícsérik, azonban a hátrányai - főleg egy normál tanuló számára - legalább akkorák, mint az előnyei. A főbb tantárgyakat nem a jól megszokott órarend-szsztémában tanulják, hanem tömbösítve. Aminek való igaz, hogy nagy előnye, hogy egy-egy témában jobban el tudnak merülni a tanulók. Hátránya viszont, hogy az egyes ilyen ún. epochák között relatíve sok idő telik el, ami bőven elég arra, hogy az adott tantárgyból nagyon sokat elfelejtsenek. (Jóval többet, mint ha napi szinten ébren lenne tartva a tudás.)

Az iskola túlzottan is a tanulók önös igényeit, vágyait tartják szem előtt, viszont ennek következtében az egészséges fegyelem általában nem alakul ki megfelelően.

Összességében véve nem jobb, mint egy sima iskola, és igazán azoknak való, akik tudásilag megállnák a helyüket, viszont valami viselkedésbeli, pszichés vagy egyéb probléma miatt alkalmatlanok arra, hogy rendes iskolákba járjanak.

2013. júl. 2. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Én Waldorf iskolába jártam, most végeztem el szintén Waldorf gimnázniumban a tizenegyedik osztályt. Nekem nincsen állami iskolából tapasztalatom összehasonlítani nem tudom a kettőt, akik a mi osztályunkba jöttek, mind azt mondták, hogy sokkal jobb az iskola- és az osztályközösség, a szigor kisebb, de sokkal jobb a tanár-diák viszony. Szerintem elmondható, hogy itt a diákok nem szoronganak az órák előtt, nem színlelnek betegséget, hogy ne kelljen iskolába menniük. Én nagyon szeretem ezt az iskolát, itt is rendesen lehet tanulni, a tananyag nagyrészt ugyanaz. A waldorfos diákok ugyanazt az érettségit írják, mint mindenki, idén nálunk nagyon jó eredmények születtek, ahogy a kiírásokból látom. De az lehet, hogy aki nem akar tanulni, az itt ezt szinte meg lehet tenni, a lógásra és lustálkodásra hajlamos diákokat nem fogják annyira keményen, ezért nekik nem ajánlom. Szerintem a Waldorf nagyon jó iskola, művészeti tantárgyak is vannak (alap az ének-zene, rajz, festés, kézimunka, de van például euritmia és fafaragás is), így a diák sok mindennel megismerkedhet, amivel amúgy nem, én például idén faraghattam követ, ami számomra is meglepő módon tetszett. Ami viszont gyengébb, az a nyelvoktatás, ami elég nagy gond. Aki nyelvvizsgára készül, annak nem árt a külön tanár.

Tényleg ajánlom, ez nem kisegítőiskola! És az, hogy nem annyira kemény, nem feltétlenül baj, én emiatt tudok mellette sportolni, versenyezni, nyelvoktatásra járni. Én nagyon ajánlom.

2013. júl. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! :) szerinted/tettek 8. után is lehet jelentkezni ? én most 6 osztályos gimibe járok .. és nagyon utálom sokan ajánlották a Waldorfot nekem. Mondjuk külföldön lakok de azért megprobálkozom itt. :)
2013. júl. 2. 20:44
 4/5 anonim válasza:
Persze, lehet jelentkezni, valószínűleg fel is vesznek. Hol élsz? Mert azt tudom, hogy Németországban és Ausztriában van Waldorf suli, de szerintem más országokban is.
2013. júl. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Németország :)
2013. júl. 2. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!