Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A másik házunkat szeretnénk...

A másik házunkat szeretnénk kiadni albérletbe, és ugye ugy adnánk ki, hogy a villany, viz és gáz az albérlö nevén legyen. Hogyan zajlik ez, mi ennek a menete, milyen iratok kellenek nekünk, és az albérlönek? Hogy a leggyorsabb? bövebben lent.

Figyelt kérdés
Nagyapám házáról van szó, aki 1 éve meghalt. Édesanyám örökölte a házat, és ki szeretnénk adni albérletbe. Ugye minden óra papám nevén van, de beszóltunk mindenhova, hogy meghalt. Hogy tudjuk elintézni, hogy minden óra az albérlö nevén legyen? személyesen kell menni mindenhova mindkettönknek? Püspökladányban van a ház, rokonnak adnánk ki, aki ingyen lakhatna ott, csak a közmü dijat kell fizetnie. a leggyorsabb megoldás kéne, mert elég sürgös a leendö albérlönek, és nekünk is. köszönöm a válaszokat.

#albérlet #óra átirás
2013. júl. 5. 09:57
 1/9 kiad-lak ***** válasza:
Ne írasd át, mert úgy is te fizetsz a végén, így semmi értelme. Amit leírsz az a szívességi lakáshasználat. Érdemes ezt is lepapírozni.
2013. júl. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
az oké, hogy rokon, meg ismerös, de nem akarjuk hogy százezres számlákat hagyjanak maguk után. szóval mindenképp átirnánk az ö nevére.
2013. júl. 7. 15:48
 3/9 anonim ***** válasza:
Sokra nem mégy vele. Ha a bérlő nem fizet, a szolgáltató a tulajdonoson fogja követelni a tartozást.
2013. júl. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
pont az a lényeg, hogy NEM! ha az ö nevén van a villanyóra, ö fogyaszt tegyük fel 70.000 ft-nyi áramot, miért rajtam követelnék? ez baromság.. az egy dolog hogy az én házam, de az óra nem az én nevemen van, akkor semmi joguk rajtam követelni :D
2013. júl. 8. 09:56
 5/9 anonim ***** válasza:

Ja, persze, majd szépen kikapcsolják az áramot, te meg fizethetsz, ha vissza akarod kapcsoltatni.


Első körben azt veszik elő, akinek a nevén van az óra, de igen hamar megtalálják a tulajdonost is. Ő ugyanis a korábbi lakóval ellentétben nem tud lelépni. Törvényes lehetősége van a szolgáltatónak a tulajdonosra terhelni a bérlő tartozását, és élnek is vele. Ha nem hiszed, majd meglátod.

2013. júl. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
több ismerösöm csinálja igy, albérletbe költözik, viszi a saját óráját. csinál egy csomó számlát, amit NEM a tulajnak kell kifizetnie. a tartozását ugyan ugy viszi magával, akárhová megy :D miért én fizessem ki más tartozását? ennek pont ez a lényege :D
2013. júl. 8. 11:56
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha tutira akarsz menni, akkor előrefizetős mérőt kell felszerelni. Ha lehet. Egyébként, ha a fogyasztón a tartozás nem behajtható, akkor a tulajdonos felel érte.
2013. júl. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
én ugy tudom, hogy elörefizetös csak villanynál van még :S azon kivül meg van még a viz, meg a gáz :S
2013. júl. 8. 14:37
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha nem íratod át az órákat, akkor nem fogod tudni kikapcsoltatni a szolgáltatásokat akkor sem, ha a bérlő neked nem fizet (illetve ha megpróbálod, a bérlő birtokháborításának számít, és a jegyző visszakapcsoltathatja). Viszont, ha a bérlőre íratod az órát, csak később fogsz tudomást szerezni a nemfizetésről, amikor már jó nagy a tartozás.


A tartozás viszont mindkét esetben rád marad.

2013. júl. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!