Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit érek egy szoftverfejlesztő...

Mit érek egy szoftverfejlesztői OKJ s képzéssel?

Figyelt kérdés
szeretnék programozóként elhelyezkedni, indítanak egy közép szintű szoftverfejlesztői OKJ s képzést, és azon gondolkozok h ha végigcsinálom mit érek el azzal a papírral... Sajnos főiskolára nem tudnék elhelyezkedni mivel számtech-ből nem érettségiztem. Marad olyan lehetőség h kihagyok 1 évet és jövőre leérettségizek h aztán felvegyen fősulira... De igazából azt sem tudom h OKJ s képzésnél mi a különbség a közép és felső oktatásban... mi a különbség?

2013. júl. 10. 06:07
 1/2 anonim ***** válasza:

OKJ-s képzésnél a "közép", "emelt", stb. jelző a leadott tananyag mennyiségére vonatkozik. Én például emelt szintű multimédia fejlesztőt végeztem, ami két éves volt. Barátom alapszintűt csinálta, egy év alatt.

Emelt szintű persze jobb, többet ad.


Szoftverfejlesztői OKJ-val el lehet helyezkedni kis cégnél (multik elvárják a diplomát). Az első nem lesz könnyű, de utána munkatapasztalatod miatt már sok helyre bekerülhetsz. Diploma ezen a szinten nem számít, mi cégünk például ad egy beugró feladatot, amit ha jól elvégez a jelentkező, felvesszük (mellesleg itt nem is a szaktudás a döntő, hanem a hozzáállás).


Arra gondoltál már, hogy OKJ-t elvégzed, majd az ott szerzett tudás segítségével simán lerakod informatika érettségit és mész egyetemre (vagy főiskolára)? Egy ilyen képzés nagyon jó alapokat ad felsőoktatáshoz.

2013. júl. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

az a baj csak ez a közép szintű indul ami 2 éves, és nekem ingyenes lenne mivel érettségi után mennék. Igen arra is gondoltam h ez után mennék fősulira csak 2 év halasztással elmenni főiskolára... mhh... Így is már 22 éves leszek nemsokára, és itthon pedig elvárják h menjek dolgozni :) De végülis multikhoz nem is nagyon szeretnék elhelyezkedni, csak ahogy nézegettem hirdetésekben mindenhol odaírják h minimum BSc-diploma. Pl akik Gábor Dénesnél végeztek, van olyan munkahely ahol egyből ki szórják őket a jelentkezők közül. Szóval kérdés h el tudnék e helyezkedni-e egy ilyen papírral?


Ha fősulira akarnék jelentkezni úgy is 1 év halasztás, és újból kéne érettségiznem számtechből...

2013. júl. 10. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!