Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért rossz a magyar kéz...

Miért rossz a magyar kéz által alkotott mű?

Figyelt kérdés

Kis magyarázat: szeretnék egy felmérést készíteni ebben a témában. Nekem megvannak a saját nézeteim, de érdekelne mindenki véleménye.


Szeretném, ha igényesen válaszolnátok, illetve megmondanátok, idézhetek-e a válaszotokból. Csak blogra és egy írásokra specializálódott oldalra fog felkerülni, hasznom nem lesz belőle. A kérdésem részei:


1, Miért rossz a magyar könyv?

Leírás: Előtted van két ugyanolyan árú, ugyanolyan minőségű, ugyanolyan kategóriás, ugyanolyan terjedelmű könyv. Egyetlen különbség van: Az egyiket külföldi író, a másikat kortárs magyar író írta. Melyiket veszed meg, és miért?


2, Szerinted miért állnak kétkedve a magyar kiadók a magyar írókhoz?

Leírás: A kiadók nagy része töménytelen külföldi író által írt könyveket forgalmaz, de ha magyar ír nekik, kétkedve állnak hozzá. A legtöbbjük nem is fogad csak úgy magyaroktól kéziratot, maximum egy nyitott héten (egyszer az évben) vagy pályázat folyamán (ami nem feltétlenül igazságos), az ilyesfajta érdeklődést sokuk válaszra sem méltatja. Szerintetek miért van ez?

(Félreértés ne essék, tudok a pozitív kezdeményezésről az ABA részéről! Igaz, ők se szentek, de most általánosságról beszélünk.)


3, Szerintetek miért nincs jó magyar film?

Leírás: Szent meggyőződésem, hogy mindenünk meglenne hozzá, csak a vállalkozószellem hiányzik, illetve nem mernek pénzt feltenni rá, természetesen. De miért? Miért kell a magyar filmeket leblamálni? Túl lehetne lépni a barátok közt színvonalat, nem?


Fontos lenne, hogy írjatok nekem véleményeket, és miérteket. Akár le is hordhattok, hogy mekkora marha vagyok, az is segítő válasz annak a tekintetében, hogy hány ember tartja fontosnak a kérdést.



2013. júl. 11. 22:20
 1/9 anonim ***** válasza:

Ismeretlen szerző könyvét, akár magyar, akár külföldi, csak akkor veszem meg, ha már hallottam a szerzőről, a fülszöveg alapján érdekel a témája. Illetve beleolvasva elolvasásra alkalmasnak találom.

Sajnos ma igazán igényes, jó könyv nincs. Sem a magyar,sem a külföldiek között. Általában a tömegigényt akarják kielégíteni, és ebben a külföldiek vezetnek. Sokan inkább külföldi könyvet vesznek, mert ma divat a külföld majmolása.

Magyar film pedig azért nincs jó, mert vagy élvezhetetlen, elvont "művészfilm", amit csak a vájtfülűek értenek, vagy olyan Barátok közt félék.

De talán hiányoznak az igazi, régi filmrendezők. Ők még a Rákosi időkben is igyekeztek élvezhető filmet csinálni. Pl. Az Állami Áruház.

2013. júl. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 rampapapam válasza:

Szerintem van jó magyar film...igaz nem annyira ismertek külföldön.

Bujtor István filmjei

Tüskevár (bár ez mondjuk sorozat)

Made in Hungária

Ezek csupán példák van akinek más tetszik!

A mostani magyar filmek, sorozatok szerintem gyengébbek mint ezek pedig nem vagyok olyan idős, de ezek a véleményem szerint jobbak!

15/F

2013. júl. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 rampapapam válasza:

Könyvből pedig Rejtő Jenő könyvei tetszenek.

Ezek világhírűek is!

2013. júl. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

1, Szerintem egyáltalán nem rosszak a magyar könyvek. Sőt! Még jobbak is tudnak lenni a külföldieknél. Én általában elolvasom a tartalmát, kicsit beleolvasok, és aszerint választok könyvet.

2, Ez olyan probléma, amivel komolyabban kéne foglalkozni. A kiadóknak is be kéne látniuk, hogy rengeteg tehetséges író van az országban, csak nincs lehetőségük megmutatni magukat. De hogy miért van ez a kicsit "struccpolitikának" mondható dolog, azt én sem értem.

3, Véleményem szerint azért lehet, mert nagyon sok magyar filmnek a vártnál kisebb sikere lehetett. Láthatják, hogy nem működik, így nem is erőltetik. Pedig nagyon sok tehetség lenne ilyen téren is hazánkban.

2013. júl. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Még várok pár véleményt, ha lehet :)
2013. júl. 12. 12:47
 6/9 Tamasi-Eva válasza:

1 attól függ hogy hogyan ír,1/2 maga a történet stb. pl: tegyük fel vámpíros a téma egyik egy elcsépelt unalmas könyv másik új nézet szerint mutatja a témát ilyenekért venném meg nem azért hogy magyar írta e vagy külföldi.


2 szerintem azért mert hülyék basszus én is írok történeteket a barátaimmal vesézük ki őket de tudom, hogy nem lesz kiadva bár ( a barátaim szerint) jó maga a történet... szóval ez... gáz


3/1 a barátok közt sorozat

3/2 szerintem vannak türhető magyar filmek (nem sok)

3/3 azért mert fantázia kell hozzá gondolj bele mennyi film van és milyen ezeket ugyebár valamilyen szinten le kell pipálni

remélem segítettem

2013. júl. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

1. Hogy melyik könyvet milyen nemzetiségű szerző írta, az nem érdekel. Amelyiket érdemesebbnek tartom elolvasásra, azt veszem meg. És minél eredetibbnek ígérkezik, annál nagyobb előnyt élvez az adott kötet. Persze örülök, ha minél több magyar könyvet látok a polcokon. :) Hogy egyesek miért tartanak mindent rossznak, amit magyar kéz alkotott, azt nem tudom. Saját vélemény, de szerintem sokaknak ma csak a külföldi a menő. Külföldi történetek külföldi helyszínekkel és külföldi nevekkel... Beismerem, kicsit én is beleestem ebbe a hibába régen, ugyanis én is írogattam - ill. írogatok még most is -, és kezdetekben külföldi neveket használtam. De ezt már kinőttem. :)


2. Szerintem megint csak arról van szó, hogy a külföldi a menő. És persze a kiadók is azt rakatják a polcokra, amitől több profitot várnak...


3. Ami külföldi, azt jobban szeretjük... Illetve a televízióval igyekeznek lebutítani a lakosságot. Sok külföldi műsornak nem sok értelme van, sem a Barátok Köztnek, legalábbis abból a kevésból, amit láttam, ezt szűrtem le. Van néhány jó magyar film persze. Valamint lehet, hogy nincs rá elegendő pénz - vagy mert tényleg nincs, vagy mert senki nem hajlandó a meglévőt a magyarba fektetni. Bár ez már csak spekuláció a részemről, könnyen meglehet, hogy butaságot írtam épp.

2013. júl. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ezek a kérdések elég bután vannak feltéve, a szubjektum beállítottságának és identitásának valamint ízlésének szóródási faktorából adódó kiszámíthatatlanságra épít, most ha valaki filozófiai műveket szeret stb. akkor mégis a J-P. Sarte regényt fogja megvenni nem a Mária nyara szerelmesregényt a szerzőtől.

2. Az, hogy kételkedve állnak a magyar írókhoz az valszleg azért van mert a magyar próza régóta leszállóágon van, Frei Tamás és társai? Na ne viccelj, ott van Szepesi Niki lassan 2. könyvét adja el mert a bulvárt veszik, értékes írások meg valamiért elvétve születnek prózában ez már a 20. században is egy aktuális jelenség volt, nem mondom hogy nincs de elszegényedett a magyar próza, volt ugyan egy Nobel-díj de az csak egy ráadásul a Holocaustról irodalmi ágon a svéd akadémia meg tudjuk milyen (ha nem tudjuk utánaolvasunk), én alapvetően sokat olvasok és nagyon rég nem olvastam magyart ez tény, bár ami azt illeti nálam is alakulóban van most egy könyv, de az is ilyen filozofikus,egy nagy metaforikus jelentéstartalom, de most nem taglalnám.

3. Makk,Fábri,Mészáros,Jancsó,Pálfi,Huszárik,Tarr,Szabó,Ternovszky,Radványi,Bacsó stb..ha mostani viszonylatban nézed az kit érdekel vagy ha kell, hogy érdekeljen akkor milliárdok mennek most a magyar filmbe és a mai tévébe ott a népszabadság mai száma Rudolf Petya Kossuthkifli, de rengeteg magyar film készül most, az Álom.net és társai meg nem minősülnek filmnek.

4. Amúgy ezeket a kérdéseket, te magadtól találtad ki vagy csak közvéleménykutatsz, vagy valami infó?

2013. júl. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat :)


Leginkább a szórakoztató, mai ifjúságot megcélzó művekre gondolok.


És magam találom ki, mert szeretnék cikket írni a témában. Csak netre, ebből nekem hasznom nem lesz :D Írtam is a kérdés elején: "csak blogra és egy írásokra specializálódott oldalra fog felkerülni, hasznom nem lesz belőle."

2013. júl. 15. 00:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!