Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Segtségeteket szeretném kérni...

Aggodó szüő kérdése:

Segtségeteket szeretném kérni autizmussal kapcsolatban! 3 éves kislányrol meg lehet állapítani hogy autista? Voltunk orvosnál (gyerek pszichiáternél is) és azt mondták hogy autisztikus tüneteket produkál a gyerek.

Figyelt kérdés
A gyerekkel annyi probléma van hogy nem beszél folyamatosan, szavakat mond de csak azt ami neki tetszik és csak akkor ha ö akarja, nem figyel semmire még a nevére sem ha szolunk neki csak olyan dolgokra figyel amik neki tetszenek. Nagyon sokat hisztizik de szerintem egy autista nem így viselkedik mint ö, mert egyébbként nagyon barátságos és közvetlen mindenkivel. A dalokat meséket mejegyzi és ismétli még angolul is. Nem tudom mit csináljak mert nem tudom irányítani mert mintha egy másik világban élne. Kérem válszoljank föként olyanok aki hasonló cipőben járnak

2013. júl. 13. 15:33
 1/10 anonim válasza:
100%

Szia!

A gyanút mindenképp meg lehet állapítani,és nem érdemes húzni az időt.

Az Autizmus alapítványnál nagyon profik,tudnak segíteni. Az én lányomról 3 éves kora óta mondtak sok helyen sok mindent,de itt kapott diagnózist.Ő Assperger szindrómás,és ezt évekig sehol (még a Vadaskertben sem) találták el.Ha megvan a gyanúd,érdemes az Autizmus alapítványhoz fordulnod.

2013. júl. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.A te kislányodnak milyen tünetei voltak amikböl az autizmusra következtettek?
2013. júl. 14. 09:13
 3/10 anonim válasza:

Szia!

A legfeltűnőbb a szociális zavarok voltak. Nagyon kevés emberrel volt képes beszélni,többnyire nem áll szóba senkivel,mindezt úgy,hogy a beszédkészsége rendben volt.Ezt megelőzte egy olyan időszak,amikor viszont mindenkivel barátkozni akart.

Merev a gondolkodásmódja,szakadatlan egy téma foglalkoztatja,ettől nehéz eltéríteni,és akkor is csak rövid időre.

Sokszor értelmez szó szerint.

Nem ritkák a dühkitörések,főleg a változások miatt. A legkisebb változás is felzaklatja.

Röviden ezek a legfeltűnőbbek.

2013. júl. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Majd elfelejtettem!

Nem tart,ill. nem is kezdeményez szemkontaktust.

A megtanult szabályokat mereven tartja.

Érzelmileg kötődik néhányunkhoz,de nem nyilvánítja ki úgy,mint a legtöbb gyerek. Például megölel,de puszit nem ad,és azt sem szereti,ha neki adnak.

Kerüli a fizikai kontaktust.

De emellett feltűnően tehetségesen rajzol,jó érzéke van a zenéhez,nagyon értelmes,jó,bár sajátos a humora.

Már a vizsgálatok alatt derült ki,hogy az IQ-ja az átlag felett van.

2013. júl. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Értem és köszi.Az én kislányommal az a baj hogy még nem beszél folyamatosan mond szavakat de nem mindig csak akkor ha ö akarja.Nem figyel ha szólunk neki csak a neki érdekes dolgokra.Ennyi lenne nála az autisztikus tünet.Amiket leírtál az rá egyáltalán nem jellemző.Nagyon köszönöma válaszaidat.Én nem látom rajta hogy súlyos lenne a helyzet hiszen még csak 3 éves és még sok minden változhat.Még lenne egy kérdésem:Szerinted egy autista élhet önálló életet majd,lehet családja meg hasonló...??
2013. júl. 15. 12:13
 6/10 anonim válasza:

Vannak olyan enyhe,vagy magasan funkcionáló autik,akik képesek önálló életet élni,van,akinek ehhez kell egy kis támogatás,és van aki egyáltalán nem. Én is csak reménykedem benne,hogy a lányom egyszer alkalmas lesz az önálló életre. Kitartóan fejlesztjük,itthon is tolom előre. Most fogja elkezdeni a középiskolát,remélem,hogy ez is egy pozitív megerősítés lesz.

Mindenesetre a lehetőség ott van benne :-)

2013. júl. 16. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Remélem hogy a kislányom nem autista,de így van ha még is az lenne mindent meg kell tenni azért hogy normális életet tudjon élni.

2013. júl. 16. 19:29
 8/10 anonim válasza:
100%
Ezek autisztikus tünetek.Javaslom vidd el pestre a delej utcai kutatócsoporthoz, kérj vizsgálatot.Írd be a keresőbe.Nem mondták hogy vidd el a tanulási képességet felmérő bizottsághoz?Mert az Oviban kell fejleszteni!!!!!Járj utána!!!Valamint javaslom az eskimo kids rendszeres szedését!Egy autista kisfiú anyukája.
2013. aug. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Nem elkeseríteni akarlak, de amiket le írtál, nagyon hasonló tünetek. Szerinted a hisztijei nem olyanok? Figyeld meg mikor hisztizik, mi váltja ki, írd le. Megfogod látni, hogy nagyon hasonlóak lesznek a kiváltó okok, kedvenc játék nem ott van ahol ő akarja illetve megszokta, esetleg egyes színekre vagy hangokra, érzékeny. És figyeld meg hogy mikor neki rosszabb napjai vannak vagy órái akkor te milyen vagy mellette. Nagyon jól megérzik a te hangulatodat is, ha te ideges vagy vagy körülötte valaki az, akkor is hisztizhet, mert nem ismerős neki a helyzet. Szerintem vidd el mihamarabb orvoshoz, nem érdemes ezzel várni, speciális játékok kellenek neki ha valóban autista, ki kell alakítani a napi rutint amit ismer és minél hamarabb tudjátok mi a gond annál nagyobb segítségre lesz neki a jövőben. Elég nehéz ezzel együtt élni, de ne várjatok semmiképp tudjátok meg valóban az vagy nem az. Ha ki derül, hogy az valóban rengeteg türelmet és kitartást hozzá.
2013. aug. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.Már vizsgálják az orvosok most vátunk idöpontot a szakbizottságtol.A hisztijet legtöbbször az váltja ki hogy ha nem ugy van valami ahogy ö akarja pl:ha elveszünk töle valamit hsztizik ,ha sétálni megyünk nem akr haza jönni vagy elindulni onnan akor hisztizik,de nagyjábol ennyi.Nem ragaszkodik dolgokhoz,rutinokhoz egyébként nagyon nyugodt és jo gyerek.

Nagyon sokat segítettetek köszi mindenkinek

2013. szept. 25. 08:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!