Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Annak mi értelme van, hogy a...

Annak mi értelme van, hogy a most újonnan megnyilt dohányboltokba 18 éven aluli gyerek nem teheti be a lábát? Még szülői felügyelettel sem!

Figyelt kérdés

Mert szerintem ez egy nagy baromság.Eddig az eladók akikről úgy gondolták,ez a gyerek még kiskorú,nem szolgálták ki cigivel,hacsak nem tudta bizonyítani,hogy nagykorú.

Vegyünk egy példát!Egyik szülő dohányzik,és cigit akarna venni magának,de nem tud bemenni a dohányboltba,mert a gyereke(tegyük fel 3 éves) vele van,és őt nem viheti be.Olyan bolond meg csak nincs,hogy a gyerekét az utcán egyedül hagyja akár 2-3 percre is.Én biztos nem tenném.Főleg,ha nincs akire rábízza.Hol normális ez a törvény?Az oké,hogy gyerekeket nem szolgálnak ki cigivel,de még be sem mehetnek?Mivel üdítő ott is kapható,azzal nyugodtan ki lehetne őket szolgálni.Értetlen egy dolog!



2013. júl. 11. 18:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Annál is inkább az, hogy amelyik tini cigizni akar, minden talál valakit, aki vesz neki. Ez eddig is így volt, és ezután is így lesz.
2013. júl. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Én ilyen új trafikban kaptam munkát, a kérdésedre a válasz: sajnos ez van. Elvileg többmilliós büntetés is kapható érte... Ahogy az egyik anyuka mondta: addig odalakatolja a gyereket a kerékpártárolóhoz. :D
2013. júl. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Csak reménykedni tudok benne,hogy ez a jövőben meg fog bukni!
2013. júl. 13. 16:44
 4/8 anonim válasza:
Én űgyvagyok vele, hogy így jó :) miért a sex boltba sem mehet be a szülő a gyerekkel nem? Nem értem mit rinyálnak a cigisek. Meg ki az aki a gyerekkel akar cigit venni?
2013. júl. 14. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát ennek az egész blamázs dohányboltnak nem sok értelme van.Kinthagyja a szülő a gyerekét,kockáztatva,hogy nincs akire rábízza az üzlet előtt.Aztán mire kijön,a gyereke eltünt.Hol lehet,elrabolták?Na ez aztán tisztességes törvény,nem igaz?És attól,hogy ilyen dohányboltok jöttek létre,még nagyon nem fog csökkenni a bagós fiatalkorúak száma.Ahogy eddig is cigiztek,ugyanúgy hozzáfognak jutni!Ez az egész hóbelevanc,csak egy nagy pofon a szarnak,már bocsánat!
2013. júl. 15. 13:17
 6/8 anonim válasza:
Na mert majd biztos az emberek egészsége miat vezetik be ezeket a hülye szabályokat. Olyan ez is mint a chipsadó. Ott is a kaják árát emelték, nem az egészségesebb cuccokét csökkentették. Most is ez van. Létrehoznak egy láccattevékenységet, hogy elhidd, hogy ezekkel a dohányboltokkal csak jót akarnak, a te érdekedben lettek létrehozva. Közben meg csak a zsebüket tömik ezzel is. Lehet most az államnak lett + pénze, de mi van a csóri trafikosokkal például, akik a dohányeladásból tudtak még talponmaradni. És ez csak egy példa.
2013. júl. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Majd a drága cigifüggő szülő bemegy akkor mikor nincsenek vele a gyerekek, ennyire egyszerű!!!! A cigeretta nem létfontosságú dolog, mint az élelem csak egy káros szokás. Különben is utálom az olyan szülőket, akik a gyerekükre fújják a cigifüstöt. Én örülök ennek, ha megakadályozni nem is, de megnehezítik a cigisek dolgát... :)
2013. júl. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Tisztelt utolsó!Úgy látszik nem olvastad elég figyelmesen a kérdést.Akkor majd képzeld el magukat az ő helyzetükben,nyilván nem a gyerekének akar a szülő cigit venni!Azt viszont én is elitélem,ha egy szülő a saját gyerekére fújja a füstöt!
2013. júl. 20. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!