Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Én vagyok az egyedüli aki azt...

Én vagyok az egyedüli aki azt hiszi hogy a reneszánsz korszak, amikor a Nyugat Európaiak szabad élvezték az életet, hogy az a balkáni országoknak és Magyarországnak köszönhetik? (többi lent)

Figyelt kérdés
Nyugat Európában az emberek az életet szabadon élvezték, nem volt háború, és volt több óriása is, a két legnagyobb Dante és Petrarca, akiknek voltak szerettet nőik is, Beatrice meg Laura. DE amíg ők jól érezték magukat, az olyan országok mint Bulgária, Görögország, Szerbia, Bosznia, Magyarország, meg a többi, azok keményen harcoltak a törökkel, mindent megtettek hogy megállítsák, és ezzel nem csak magukat segítették, hanem a Nyugat Európaiak megúszták a vérontást. Volt az a Dante pokla, ahol Dante szerint csak a katolikusok kerülhetnek a mennybe, a többi a pokolba, beleértve az ortodoxokat is. De azt nem veszi észre hogy a balkániak(ők ortodoxok voltak), hogy nekik, meg a Magyaroknak köszönhetik, hogy nincsenek veszélyben. Érdekel ha nem lettek volna ők meg mi, akkor is ilyen szép lett-e volna az életük. A kisfiúkat elrabolták volna és janicsárnak nevelték volna őket, a legszebb nőket(Petrarca Lauráját, meg Dante Beatricéjét) is hárembe vitték volna,csak a rondákat hagyták volna ott, és így lett volna semmilyen szerelem, őket pedig elvitték volna rabszolgának. Az igaz hogy Nyugat Európa katonailag nem volt gyenge, de az Oszmán birodalomnak nem bírt volna ellenálni. Nem kell mondanotok, tudom hogy hülye kérdés, de én szerintem ez az igazság. Érdekel hogy mi a véleményetek erről.
2013. júl. 13. 18:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Jól hangzik, hogy mi megállítottuk a törököket, míg a nyugat dőzsölt. Azonban ha utánaolvasol egy kicsit, rájössz, hogy a reneszánsz idején a törököknek voltak nyugati szövetségeseik is, mégpedig a franciák.

Tehát a törökök elsődleges célja nem a nyugati expanzió volt, hanem a Habsburgok legyőzése és ennek útjában álltak a magyarok. Ha minket legyőztek volna, abból nem következett volna az, hogy a nyugatiak jó életének vége szakad.

Szóval jól hangzik, hogy megmentettük Európát, de valójában Európa egésze nem is volt veszélyben, sőt még baráti viszonyt is ápoltak a törökekkel, lásd I. Ferenc francia királyt.

2013. júl. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. De volna még egy kérdésem. Ha a franciák a törökök szövetségesei voltak, akkor miért nem segítették őket Bécs elfoglalásában? Akkor biztos nem tudtak volna a Habsburgok mindkettőnek ellenállni.
2013. júl. 13. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!