Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ezért pénzbüntetés vagy...

Ezért pénzbüntetés vagy letöltendő vagy felfüggesztett börtönbüntetés jár?

Figyelt kérdés

Ezt a "bűncselekményt" én magam követtem el, konkrétan facebookon azért indított valaki eljárást ellenem mert szerinte "megalázó" és "lejárató" leveleket küldtem el neki róla az ismerőseinek. De én úgy gondolom hogy aki valamit ír másnak, vagy képet küld neki, az felhasználható ellene, ez igaz? És egyébként semmi bizonyítéka nem lenne rá hogy valóban én voltam-e. Ebben az esetben mit tehet a rendőrség egy ilyen hülye facebook ügyben?

Aki szakértő az leírná nekem hogy feltételesen mire számíthatok, illetve ha jó ügyvéde lenne, mit tudna rámbizonyítani, és ezért mennyi időt, vagy esetleg pénzbüntetés kaphatnék? Ahogy ő fogalmazott "lejáratás" vagy "megalázás" címszó alatt de közel sem az volt csak fel lett fújva az ügy, ráadásul nem élőben az utcán történt hanem hülye levelezésekben. Megjegyzem az illető 200 km-re lakik tőlem és sose találkoztam vele.

Plz valaki szakértő help.


2013. júl. 19. 17:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha előéleted tiszta, nem voltál még büntetve, semmit sem kapsz, bár elég röhejes, hogy ezért bíróság elé kell állni
2013. júl. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen, tiszta voltam, egészen idáig.

Tehát hiába fenyegetőzik ügyvéd fogadásával ilyen "megalázás" címszó alatt (ami egyáltalán nem volt az, megmutatnám a leveleket, de már rég kitöröltem), nem sokat tehet?

2013. júl. 19. 18:56
 3/7 anonim ***** válasza:

Szóval olyat tettél, ami kimeríti a becsületsértés fogalmát?

El kell hogy keserítselek: ennek nem feltétele az, hogy élőszóban, egymást közvetlenül ismerve történjen a dolog. Gondold el, ha így lenne, akkor a tévében akárkit akárhogy becsmérelhetnék, nem lenne bűncselekmény, mert nem élőben történt?

Ideje lenne már felfogni, hogy az on-line kommunikációs csatornákon is ugyanúgy be kell tartani a törvényeket.

Bár ha csak 1-2 embernek mondtál róla pár valótlan dolgot, az még nem bűncselekmény. Két ember egymás között szabadon megvitathatja, hogy mi a másikról a véleménye.

Szóval ne nagyon izgulj, legfeljebb helyreigazításra kötelezhetnek, meg esetleg némi pénzbírságra, de valószínű, annyit se fogsz kapni.


Ettől függetlenül azért nézz magadba, és embereld meg magad!

2013. júl. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Semmit nem fogsz kapni, ne aggódj. Első voltam :)
2013. júl. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, főleg neked Étrisyon.

Ezt így sajnos most nem magyarázhatom meg neked, mert úgy sem értenéd meg, meg én sem szeretném felfedni magam, de meg volt rá az okom, hogy azt tegyem. Így fél év után inkább tőle elég paraszt dolog volt hogy most jött rá hogy ügyvédet fogad és rámerőszakol valamit. Egyébként ha jó ügyvéde van, esetleg vele nem bizonyíthatnak rám jobban dolgokat? Egészen pontosan 5-6 emberről van szó amúgy, akiknek elküldtem a levelet róla, "becsületsértés" címszó alatt, de arra bizonyíték sincs h az-e meg hogy én voltam-e. Ez a röhej benne. De mivel azóta sem beszéltem vele, se az ismerőseivel, és meg már szerintem elég rég történt, ezért picit még aggódom.

2013. júl. 19. 23:16
 6/7 A kérdező kommentje:
Jaigen, még egy kérdés. Ha már a rendőrségen fogok vallani, akkor az "enyhítő" körülménynek számít plusszban ha mindent bevallok? Vagy ha esetleg picit kiszínezve a javamra (se neki nincs bizonyítéka rám, se nekem magamra h nekem van-e igazam), a "rendőrség félrevezetéséért" kaphat valaki + büntetést?
2013. júl. 19. 23:19
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen azért letöldentőt is kaphatsz, ha félrevezeted a rendőrséget
2013. júl. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!