Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a jelenlegi...

Mi a véleményetek a jelenlegi életmódomról, nagyon kellene változtatni?

Figyelt kérdés

Most nyári szünetben, ha nem muszáj nem megyek sehová, csak számítógépezek, és olvasok. A számítógépezés napi kb. 10 óra, olvasás 2. Én számítógépen egyébként sok mindenkivel ellentétben nem nagyon játszom, csak ritkán, én inkább filmeket, sorozatokat nézek felváltva, és számomra érdekes dolgokat olvasgatok interneten (nem facebookon).

Okos gyereknek tartom magam, szóval suliidőben a tanulást nem szorítja ki a számítógép, néha alig tudok hétköznap akkor 2-3 órát ott lenni, de azért belepusztulni nem szoktam, csak ha tényleg nagyon kevés időm van, akkor azért aggaszt. Suliidőben csak hétvégén nézek filmeket, mert akkor érek rá.

Mostanában nem vagyok nagy sportos egyén, de valaha az voltam, több sportot is űztem, de már kb. 3-4 éve lemondtam róluk tanulás és a számítógép miatt.

Elég félénk, csendes vagyok, nem szeretek hülyét csinálni magamból, azaz ilyen bulizás nem jön be nekem. Barátnőt még nem szeretnék, túl korainak érzem meg egyébként nehéz is lenne az elvárásaimnak megfelelő lányt találni, meg annyira menő sem vagyok, hogy csak úgy vonzzam a lányokat. Barátaim fele bulikba jár, többi meg vagy xbox-os kocka vagy olyan dolgokat csinálnak, amiket én nem kedvelek. Ezért sokszor interneten ismerkedem, nem chaten, nem facebookon, hanem egyéb portálokon, pl. filmportálokon jártas vagyok.

Ha valami érdekel, akkor arra az időre könnyen lemondok a gépről, de olyan dolog nincs olyan sok, csak mozi, színház, nyaralás, ha olyan helyre megyünk, ami érdekel. Rengeteg dolgot csinálnék még ezeken kívül, de nem vagyunk gazdagok, így most nem áll módomban rá, de különben azokért is beáldoznám a számítógépet.

Szóval én olyan "kocka" vagyok, hogy ha érdekel valami vagy fontos valami, akkor egyáltalán nem vagyok, viszont azon kívül időtöltésnek a számítógépet használom, okostelefont sohasem, nem vagyok olyan, aki még azt sem bírja ki, hogy hazaérjen suliból...

Mi a véleményetek a jelenlegi életemről? Változtatni kellene, ha igen sokmindent? Nagyon függő vagyok? Vagy ez az én esetemben érthető?


16/F



2013. júl. 21. 22:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Nincs veled gond, de kezdj el szocializálódni, mozdulj ki otthonról, járj el társaságokba. Kezdj el ismerkedni, csajozni. Ne halogasd, mert úgy jársz, mint én. Később pedig már sokkal nehezebb változni, tapasztalat.
2013. júl. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ATYA ÉÉÉÉG!!!! napi 10! óra gépezés, te nem tudod mi az az ÉLET. Ember te nem élsz, nem létezel. Egy virtuális világban vagy bezárva. 16 éves srác vagy és ez az életed?! Ebből áll?

Szerintem nagyon erősen gondolkozz el rajta. Az már jó, hogy érzed nem vagy jó úton. Ha így haladsz el fogsz hízni, nem lesznek hús-vér barátait, barátnőd sem, és családod sem! Egy elhízott magányos kocka leszel. ez az életmód ide vezet. Kezd el hanyagolni a gépet és csinálj valóságos dolgokat.

2013. júl. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Változtatnék, de fogalmam nincs hogy mit csináljak, ha nem itt vagyok. Csendes, félénk gyerek vagyok, ezért ilyen bulikba nem szeretek járni. Barátom van rengeteg, de velük sem tudok közösen kb. semmit csinálni, mert nincs közös érdeklődési körünk +nem is szeretek átmenni máshoz, nagyja messzi lakik, meg majdnem, hogy azt lehet mondani félek a szüleiktől, nehezen tudok ismeretlenekkel beszélgetni...

Egyébként a családomban sok ilyen hozzám hasonló van, de mondjuk azért nem ennyire, mint én, mert nem érnek rá, de különben rokonaim is, ha ráérnek, csak gépeznek.

Elhízni nem fogok, jelenleg is épphogy 50 kiló vagyok, örököltem, szüleim sem kövérek, nagyszüleim sem.

De egyébként belátom, hogy ez így nem jó, de nem tudom mivel tölthetném el az időm, amivel ugyanígy el tudnék lenni, élvezni tudnék. De mint felül írtam egyébként ez csak nyári szünetekben van, suliidőben nem érek ennyit rá.

2013. júl. 23. 14:00
 4/4 anonim válasza:
16 évesen ugyanígy függtem én is kb... de aztán beleuntam a számítógépes elfoglaltságokba nagyon aztán így teljesen megváltoztattam az életmódomat. Ez akarat kérdése ha tovább húzod sokkal nehezebb leszokni, a függőség meg erősödik. Keress mindenféleképpen valami társaságot, és 17 éves korodra próbálj meg barátnőt szerezni mert unni fogod magad nagyon.
2014. aug. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!