Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szeretnék nyelvet tanulni...

Szeretnék nyelvet tanulni (már tanulok angolt) szerintetek melyikkel kezdjem spanyol, francia, olasz?

Figyelt kérdés

2013. aug. 1. 22:04
 1/2 Válasz Vilmos ***** válasza:
100%

Ha autodidakta módon akarnál új nyelvet tanulni, a franciát nem biztos, hogy rögtön angol után ajánlanám - hacsak nem imádsz nyelveket tanulni -, MIVEL tanár nélkül azt elég nehéz tanulni, tudtommal.

Bár éppen franciául van jóegypár összegyűjtött anyagom (PDF-könyv, mp3 felvételek, rádióállomások), amik segítik a nyelvtanulást - ha gondolod, privátban átküldhetem. Itt nem igazán tudnám, mert a gyakorikerdesek.hu nem hosszú válaszokra lett tervezve, és hát eléggé hosszú a lista, de legalább van bőven anyag.


Az olasz ugyebár egy dallamos nyelv, szép hangzású, mint a francia, és ugye az olasz kultúra elég neves/híres, nagy múltú.


A spanyolról meg eddig tanártól/pedagógustól mindig azt hallottam (tényleg mindegyik ezt mondta), hogy gyorsan tanulható és beszélhető, egy alap szókincs aránylag gyorsan bemagolható. Volt olyan tanár, aki azt is mondta, hogy könnyebben tanulható, mint az angol - hát, ebben azért kételkednék, mivel hivatalosan az angol a világ legkönnyebb nyelve, és alap-közép szinten tényleg megtanulja az is, akinek borzalmas a nyelvérzéke (lásd én ;]).


De inkább a döntést rád hagyom : nem akarom így látatlanba írni, hogy >EZT< tanuld, mert úgyis mindenki mást-és-mást mondana. Én csak leírtam, hogy melyikről mit tudok és mik a pozitívumai/hátrányai!


Remélem jól döntesz! :)

2013. aug. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2013. aug. 1. 22:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!