Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kamionosok lenne hozzátok 7...

Kamionosok lenne hozzátok 7 kérdésem! Válaszolnátok? (többi lent)

Figyelt kérdés

Hány órát kell vezetnetek?

Mennyi a pihenő idő ?

Hol alszotok?

Hol mosakodtok?

Hol esztek?

MI a végzetségetek?

Mi a kizáró ok egy kamionosnak pl. vesebetegség cukorbetegség stb. stb,?


2013. aug. 4. 09:36
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

1. Napi 9 órát lehet vezetni, de hetente kétszer 10 - et is lehet.

2. 11 óra a napi minimum pihenő, de hetente kétszer 9 is lehet.


Megjegyzés:

A vezetési és pihenőidőkre vonatkozó szabályok ennél sokkal bonyolultabbak, sok más szempont is van, amit figyelni kell.


3. A kocsiban alszunk. Ha kompra szállunk, pl. svédországi fuvar esetén, kapunk kabint ahol alhatunk.

4. Sok benzinkúton, kamion parkolóban lehet zuhanyozni, cégeknél is, ahova szállítunk, de nem mindig jön össze. Nyáron ott a demizson. De nem piperkőcöknek való szakma ez.

5. A kocsiban eszünk, amit otthonról viszünk magunkkal, kint veszünk, van kis gázfőző, konzervek, félkész kaják. Bizonyos parkolókban lekajálható a parkolási díj ára. Kelet - Európában, lengyeleknél, románoknál egyszer - egyszer beül az ember enni valahová. Általában a kompon is kapunk enni.

6. Nekem technikusi végzettségem van, jártam ugyan fősulira de nem fejeztem be. Az én cégemnél többen diplomával sofőrködnek.

7. Pontosan nem tudom mi az a betegség ami mindenképpen kizáró ok, de több cukros kollégát is ismerek.

2013. aug. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%
2. válasz helyesbítve: heti három 9 órás pihenőd lehet. - már fáradok, egy hónapja nem voltam otthon.
2013. aug. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2013. aug. 6. 11:28
 4/6 A kérdező kommentje:
Kell valami technikusi vagy egyéb gépészeti végzetség ehhez a szakmához?? Egyszóval szerelői végzetség ?
2013. aug. 6. 11:33
 5/6 anonim ***** válasza:
77%

Nem muszáj műszaki végzettség, de előny lehet, ha valaki kicsit ért a kocsihoz. Ma már nem jellemző, hogy ezeket az autókat bütykölni kelljen, de azért nem árt ha valaki tud izzót, biztosítékot, kereket cserélni, észreveszi és tud szólni, ha valami nem megfelelően működik.


Viszont ma már egyre inkább fontos a nyelvtudás is. Előfordulnak már olyan rakodóhelyek, hogy elküldik (kollégával megtörtént Norvégiában) az angolul nem értő sofőrt.

Hazai fuvarozó cégnél általában nem követelmény, de előny a nyelvtudás. Külföldön dolgozva értelemszerűen tudni kell megérteni az utasításokat. Nem kell valami nagyon magas tudásra gondolni, egy erős alap angol vagy német már elég lehet.

2013. aug. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ha szabad kérdezni melyik cégnél dolgozol?
2013. aug. 6. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!