Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 925-ös jelzésű vastag ezüst...

925-ös jelzésű vastag ezüst nyakláncomon vöröses-barnás elszíneződés jelentkezett, amit semmilyen klasszikus tisztítási módszerrel nem tudok eltüntetni! Mint tudjuk normális esetben fekete elszíneződés lesz ezüstön, és nem ilyen vörösesbarna. Tipp?

Figyelt kérdés
Gyanítom, hogy talán nem ezüst... Sok ezüst láncom volt, de így még sosem jártam... Hallottam a spéci ezüst-tisztító szerről, s kendőről, érdemes lenne kipróbálnom? Attól tartok, hogy csak pénzkidobás lenne...

#ezüst #ékszer #nyaklánc #ezüst tisztítás #ezüst elszíneződés #ezüst probléma #ezüst hiba #925 ezüst
2013. aug. 9. 13:28
 1/2 A kérdező kommentje:
Ja és a lánc nem egész területén van ez, hanem helyenként. Viszont érdekes az, hogy nincs semmiféle vas, vagy réz, vagy bármilyen Fémm jellegű szaga, mint pl egy bizsunak... Szódabikarbónázás után nagyon szépen fénylik ott, ahol nincsenek ott ezek az elszíneződések.
2013. aug. 9. 13:38
 2/2 anonim ***** válasza:

Valóban, az ezüstnek nem szabadna vöröses-barnán elszíneződnie... Én azt ajánlom vidd el ékszerészhez, hogy vizsgálja meg, mond el, hogy mit tapasztaltál és nem érted, hogy hogyan lehet ez.

Egyébként az ezüst tisztító jó dolog, megéri venni, főleg ha elszíneződik, de ha az se hozza le a vöröst akkor ott valami baj van

2013. szept. 22. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!