Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Rettegek, hogy mi vár rám!...

Rettegek, hogy mi vár rám! Esetleg valaki valami nyugtatót tudna mondani?

Figyelt kérdés
A szüleimnek elég nagy adósságaik vannak. Attól tartok, hogy ha egyszer meghalnak, akkor öröklöm az adósságukat... Lehet tenni valamit, hogy ne szakadjon a fejemre egy életre való adósság???
2013. aug. 10. 20:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Ettől én is félek,egy ügyvédet szándékozom ez ügyben felkeresni.


Egyenlőre azt találtam ki,hogy törvényesen lemondok az állam által kötelezően rám rótt örökség feléről,mert ugye a szülők a feléből nem tagadhatnak ki Magyarországon.


Viszont remélem én lemondhatom.

2013. aug. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Lemondásról hallottam már... Viszont, ha CSAK adósság az öröklés akkor is le lehet mondani?
2013. aug. 10. 20:18
 3/3 anonim ***** válasza:

Mikor lemondunk nem kötelező tudnunk arról,hogy miről mondunk le.


Nyilván nem csak nagy vagyonról lehet lemondanunk,azt nem kérdezi senki,hogy miről mondasz le,mindenesetre van egy törvényes lemondásunk,amit már gondolom nem olyan egyszerű jogilag kikezdeni.


(valamennyire már tapasztalt vagyok a jogi ügyekben)

2013. aug. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!