Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Természetes folyamat egy...

Természetes folyamat egy orchideánál?

Figyelt kérdés
Első orchideámról van szó, amely elég sokáig virágzott, és teljesen egészségesnek tűnt, eddig. Mármint gondolom az természetes, hogy elvirágzása után megsárgul a szára vége, ha pedig nem, akkor gyorsan segítsetek, mit tegyek! De, a problémám inkább az, hogy leesett az imént egy leve, mely a tövétől sárgult meg... nem lehet nap égés, mert két másik levele között élt, és mint említettem a tőve sárgult, és nem lehet vízhiány sem, hiszen az előírtnak megfelelően van locsolva. Legalábbis remélem. Viszont barátnőm esetében minden orchideája meghalt, és félek én sem vagyok megfelelő gazdája... kap tápoldatot is heti kétszer, aminek eddig úgy látszott örült. Szóval a kérdésem: miért dobta le az egyik levelét?(mellesleg a többin nem látok hasonló sárgulást) És természetes a szárak végének elsárgulása?

2013. aug. 15. 00:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez teljesen normális.
2013. aug. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Most néztem át "mindent" az orchidea gondozásáról és ilyen jelenségről úgy olvastam hogy ha a levélre megy a víz akkor az ott kirohad, ami ilyet produkál hogy besárgúl és leesik.


[link]

2013. aug. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, azóta én is találtam erről egy mélyre hatóbb tájékoztatást, amely eléggé elkeserített... :/ De köszönöm a válaszod! :)
2013. aug. 29. 15:41
 4/5 anonim válasza:
A sok tápoldat a bűnös, heti 2X azt írod, pedig ez sok. 2-3 hetente kell táp-oldatozni, az áztató vízébe. A levelét nyugodtan spriccelheted egy kicsit, nyáron kell is, télen meg a fűtés miatt, mert száraz a levegő. (Ősszel nem kell, míg be nem indítod a fűtést) Ebbe a spriccelésre szánt vízhez tegyél 1L-hez, 1-2 milliliternyi tápoldatot, ezzel fújd a léggyökereket, leveleket, de csak reggel, mert a délutáni már rothadást okozhat. Az áztatást is csak reggel. Meglátod meghálálják.
2013. szept. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem csak a heti kettö tápoldat a sok, hanem a kétszeri locsolás is. Az emberek 95%-a kirohasztja az orchideáját.


PS: az orchidea sóérzékeny, a tápoldatról pár hónapra állj le.

2013. nov. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!