Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha nem adnak fájdalomcsillapít...

Ha nem adnak fájdalomcsillapítót, mert ugye a szülés egy természetes folyamat és millió éve így szülünk, akkor miért generálnak mesterségesen fájdalmat?

Figyelt kérdés

Mert ugye az oxi nem egy természetes dolog. Se a kézzel tágítás.

Elsönél volt oxi meg minden fájós dolog, persze fájdalomcsillapítás nem. Pedig szépen haladtam. Pár nap múlva szülök de már most utálom ezt.


2013. jún. 27. 10:48
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
17%
Mert a kisbabád élete mulhat azon h kapsz e oxit vagy sem és h tágitanak e vagy sem...
2013. jún. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%

Én kétszer szültem és oxyt sem kaptam, és kézzel sem tágítottak. A dokim csak annyit csinált amennyit muszáj volt, hála neki érte!

Sok anyától hallom, hogy minden megy a maga útján, és mégis automatice kapják az oxytocint. Nem vagyok orvos, de van rá egy tippem, hogy nem mindig lenne szükséges adni.

Beszéld meg a dokival, hogy csak akkor adjon, ha tényleg kell, vagy a szülésznővel konzultálj erről!

Könnyű szülést neked!

2013. jún. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
Ezen én is fel szoktam húzni magam, ha oda kerülök azt fogom mondani, ha erősíteni akarják, akkor kérem a fájdalomcsillapítót is mellé, ez tényleg kiszúrás így. Azért az lenne a normális, hogy ezek nélkül szülessen a baba.
2013. jún. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

Már most tágítgat a 39. héten... az elözö dokim ezt nem csinálta.

Nincs semmi baj, minden lelet rendben, a baba is.

Lehet be se megyek amíg nem muszáj. Vagy csak a kórház parkjáig, onnan egy lift ha sietnem kell :)

Én is úgy veszem észre hogy rutinból nyomják az oxit. Az természetes ha a baba miatt tesznek bármit is. Nem is ez a baj.

2013. jún. 27. 11:13
 5/33 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Szerintem nekem azért nem adtak oxyt, mert egy idősebb orvosom volt, aki ráadásul nem is elsősorban szülész, és talán még régimódian vezeti a szüléseket. Szerintem ez az oxy rajongs viszonylag újkeletű dolog, ugyanúgy mint a programozott szülés, vagy császár.
2013. jún. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
91%

Valószínűnek tartom, hogy okkal történik minden. Ha elkezdődik a szülés folyamata, közben mindig a baba érdekeit kell elsődlegesnek tekinteni. Miközben a baba szívhangja változik, mert már nagyon szeretne kint lenni, de mondjuk a tested nem követi az ő ritmusát, akkor ezekkel a szerekkel ezt a reakciót gyorsítják, tehát a babádért és érted vannak kitalálva. Aki nem otthon szüli meg a gyerekét a Geréb Ágival, az bízza az orvosra a szülés levezetését, ha már igénybe veszi a kórház segítségét. Úgy gondolom, hogy sokan okosabbak, mint az orvosok, bár mégsem azt végezték és bujtogatják az embereket ellenük. Nem szentek, de bizonyára tudják a dolgukat. Minden kornak megvannak az újításai, ezt pedig követik már az oktatásban is, tehát manapság elterjedt ez a módszer. Azért ne feledjük azt sem, ha már a régi idők "normális" dokijait emlegettük, hogy léteztek régi idők "normális" szülő női is, akik nem kaptak frászt egy beszakadt körömtől, nem visítoztak ennyit, hanem tartották magukat. Minden ember fájdalomtűrő küszöbe más. Van, ki nem kér fájdalomcsillapítót, ha beleszakad se, van, aki ha görbét fingik, már bevesz rá valami bogyót.


Asszem jól le fognak pontozni.

2013. jún. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
Valószínüleg nem lenne ennyi agyalás azon, hogy szükséges e bizonyos beavatkozás, ha a betegtájékoztatás nem abban merülne ki, hogy " na akkor adok oxytocint, hogy felgyorsítsuk a folyamatot", vagy ennyi se. Tisztelet a kivételnek. Kedves kérdező! Te miért kaptál oxyt? Megmagyarázták?
2013. jún. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

Nem magyarázták meg. Söt "titokban" tágítottak. Vagyis hamar megéreztem hogy nem egy sima vizsgálatról van szó, pedig a szülésznö azt mondta, megnézi hogy állunk.

Jól tágultam addig is. Azzal van a bajom hogy nem szólnak elöre. Mert ez az õ dolguk...én értem, de mondhatna egy mondatot.

Most olvastam el az oxi betegtájékoztatóját...hát nem semmi.

2013. jún. 27. 11:52
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
oxy természetes formában is termelődik a szervezetben, mesterségesen persze rá tudnak erősíteni. Ahogy a tágulás is megtörténik, csak ráerősítenek. Nem értek egyet azzal,h ogy amit csinálnak, az az "ő dolguk". Felnőtt ember vagy te is, ők is. Mielőtt felülsz, megkérdezed, mit fog csinálni és miért, és kikötöd, hogy mit engedsz meg, és mit nem. Én fogtam már le orvos kezét, amikor olyat tett, amit én nem akartam. Elég gyorsan vette a lapot, hogy vagy azt teszi, amit én mondok, vagy ott sem vagyok. Amikor pedig valami értem, vagy a babáért történik és én nem engedem, akkor üljön le és szánjon rá 5 percet és magyarázza meg, miért fontos. Ez a dolguk, nem az, hogy önkényesen döntsön és neked ne adjon magyarázatot róla! Szerintem több határozottság kellene (nem cska nálad, sokaknál olvasok hasonlót!). Nem kell félni, kérdezni kell, és elvárni dolgokat!
2013. jún. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom, én is elolvastam, megtiltanám ezt a szert, ha csak azért akarják adni, hogy gyorsabb legyen. Ha minden szépen halad, és a baba is jól van, nem is értem miért alkalmazzák sokan már rutinszerűen. A babára ható mellékhatások iszonyúak.
2013. jún. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!