Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit mondjak azoknak, akik...

Mit mondjak azoknak, akik mindig azt kérdezik, hogy Isten miért nem segít meg minket, amikor imádkozunk és templomba járunk?

Figyelt kérdés
2013. aug. 15. 16:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez érdekes kérdés (most vegyük úgy hogy tényleg létezik valamiféle felsőbb hatalom, mondjuk olyan Isten amilyenről beszélünk általában). Már gondolkodtam rajta párszor én is, pontosabban gyakran kértem őt, ha nem is nagy dolgokkal kapcsolatban. És az jutott eszembe, hogy miért is segítene? Gondolj bele ha mindig mindenkinek segítene. Az embernek nem is kellene csinálni semmit, mert mindig ott van valaki helyette aki megoldja. Ez így nem lenne hasznos, hiszen az is cél hogy az ember fejlődjön, tanuljon, stb...


Persze jogos az a kérdés is hogy akinek nagyon komoly problémája van, ott miért nem tud legalábbb egy kicsi segítséget nyújtani. Nagyon sok embernek alakult nagyon rosszul, tragikusan az élete. Erre nehéz válaszolni. Isten nem old meg mindent. Nem lehet mindig ott, mert mindenkinek van saját élete amiben szembe kell néznie bármivel ami az útjába akad, szabad életünk van, amiben bármi megtörténhet... nem úgy hogy Isten fentről irányítgat minket. Mi csak szabadon vagyunk engedve, aztán csináljuk a legjobb tudásunk és szándékunk szerint a dolgokat. Ez persze úgy hangzik mintha én nem is hinnék benn hogy Isten segít. Nem tudom, abban biztos vagyok hogy nem segít akárhogy és akármikor, hisze nahogy írtam akkor ezer meg ezer ember problémáját megoldhatná minden nap. De abban hiszek hogy ha segítesz mafgadon akkor Isten is megsegít, ami azt jelenti hogy ha megpróbálunk tenni valamit, és kitartóak vagyunk, akkor jobbra fordulnak a dolgok, a "szerencse" is mellénk áll. Nem minden esetben, hiszen nem oldhatunk meg mindent. De nagyon sok dolgot igen...

2013. aug. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mert próbára tesz vagy ilyesmi asszem ezt szokták mondani. Nemtudom ki gondolhassa hogy ha imádkoznak ahelyett hogy maguk intézkednének a dolgukról akkor hipp hopp megoldódik.
2013. aug. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mondd meg nekik, hogy az egész egy kitalált esti mese... Legalább is szerintem.
2013. aug. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Isten, sátán nem létezik. Az embereket "ráncigálják" ezzel az idők kezdetétől.


Két csoportokban vagyunk: Isteni hit és sátánizmus. Be vagyunk skatulyázva.

2013. aug. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!