Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mikor fogy ki a föld olajkészl...

Mikor fogy ki a föld olajkészlete?

Figyelt kérdés
Nagyon ezt hajtogatják, és én még annyi mindent akarok bepótolni, motort venni, autót stb... és nem akarok kis elektromos fstekercsel járkálni, nekem a hangja is sokat számít, és egy elektromosnak sosem lesz olyan hangja, mint egy benzinesnek. Felesleges pánikkeltés, vagy tényleg lassan elszegényednek az arabok?

2013. aug. 20. 15:10
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Sosem fog elfogyni(nem éri meg kitermelni), de szerintem amikor egy liter benzin 1000ft lesz már nem fognak az emberek kocsival járni annyit, szóval pár 10 év és már mindenki elektromos autóval fog járni, maximum hibriddel
2013. aug. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
de a készlet véges... és hiába a humuszból lesz, az nem 1 hét alatt fog kialakulni, ráadásul nem annyi mennyiség :/
2013. aug. 20. 15:23
 3/24 anonim ***** válasza:
Gondoltam hogy félre érted. Rengeteg olaj van még a föld alatt, de egyre drágább lesz kitermelni, a végén már olyan drága lesz kitermelni hogy senki sem fogja megvenni(mert nem tudja), és akkor vége, nem fogunk több olajat használni
2013. aug. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
ha valaki azt mondja, hogy elfog fogyni az olaj te egyből azon pánikolsz, hogy a motorodnak nem lesz olyan jó hangja? te tiszta hülye vagy -.- már a motor részeihez is olaj kell, a gyárak nagy része is sajnos olajat használ
2013. aug. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim válasza:
52%
jó hülye vagy!inkább járjon mindenki ellektromos jármüvel mert az nem szenyezi a környezetett!útálom az ílyen kis csirákat akik a szar motorjaikat űvöltetik!
2013. aug. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Az arabok elszegényedni nem fognak, mert volt eszük és a kőolaj utáni időkre gondolva építettek maguknak az egész világban irigyelt pénzügyi szektort, turizmust, nehézipart, stb.-t. A kőolaj elfogyhat, de amint azt leírták előttem, egy idő után nem éri meg majd kitermelni. A furások költségei egyre magasabbak lesznek, mert nem lesz elég fogni egy szívószálat és leszúrni a földbe, hanem egyre mélyebb tengeri kőolajmezőket kell keresni, amikre hatalmas fúrótornyokat építhetnek - drágább lesz az előállítási költség és a fogyasztói ár. 4000 forint/liter áron kétszer is meggondolnád, hogy tankolsz-e benzint, vagy inkább elektromos fostekerccsel járkálsz. Szépen visszaesik majd a kereslet a kőolajra, aztán megáll az ára egy bizonyos szinten, ami kb. arra van belőve, hogy páran szórakozásból tarhassanak belsőégésű motorokat, de ne azzal közlekedjen az emberiség. Hogy ez mikor fog bekövetkezni? Van, aki úgy tartja, hogy ez egy folyamatos dolog és egyenletesen épül majd le a jelenlegi kőolaj-használat, más meg robbanásszerű változásokra számít. Én inkább az előbbit tartom reálisnak, de azért készülj fel lélekben, hogy lehet, hogy akár már 5-10 év múlva sem lesz számodra megfizethető a kőolaj-alapú üzemanyag.
2013. aug. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Az üzemanyag a legkisebb bajunk, Kőolajból nem csak benzint csinálnak, kerozint is a repülőkhöz, gumit, aszfaltot, és még egy tucat terméket ami vagy egyáltalán nem, vagy csak nagyon nehezen lehet helyettesíteni, és általában a kőolaj mellett van a földgáz is, ami ugyanúgy kezd elfogyni, amiből a legkisebb, de legtöbbeket érintő gond a távhő, illetve sütőbe a gáz.

Az előzőnek igaza van, de szerintem egyszerre fog bekövetkezni a két jelenség, lesz egy nagy fordulópont(2000ft/liter benzin), majd az emberek(értsd gazdagabbak) szépen kezdenek átállni hibridekre és elektromos autókra, ami miatt lecsökken ezek előállítási és szállítási költsége, és szép lassan visszaveszi a tömegeket a tömegközlekedéstől

2013. aug. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

hát hülyézzetek le, de én rohadtul imádom a sport motrok-autók hangját, sőt, inkább hallgatnám egész nap azokat a mai idióta hülye zenék helyett... de a lényeg, hogy az elektromos autó is olyan már hogy a minőséget lecserélik az olcsóságra...aki ma ilyen kis xaros suzuki kocsikkal járkál, meg kiákkal, azon látszik, hogy már most csak az alacsony fogysztásra gondol, de aki kicsit is "benzingőz őrült" az valami normálisabb kocsit vesz. Itt az élvezet a lényeg, és nem a pénz.


Továbbá az még talán jó is lenne, amit írt valaki, hogy max magas lesz az ára, de ugyanúgy meglesz. Arra még azt mondanám, hogy oké, következzen akkor inkább ez be, mert még lesz választási lehetőség, de ne tűnjön el teljesen, és ne tiltsák a törvények...

2013. aug. 20. 23:48
 9/24 anonim ***** válasza:

Nyugi, ne parázz...van olaj-gáz bőven!

Még az unokáid is nyolchengeressel fognak driftelni...


A hangról...már olyan elektromos autókat is gyártanak, amiben külön kapcsolható egy benzines autó különféle kipufogó hangja...nem fogod elhinni, ezeket jobben keresik...más is szereti a nyolchengeres szívdobogtató bugyborékolását...vagy az egyhengeres négyütemű motor kellemes dohogását...


Nincs vész. Csak sok olyan ember van, aki ezzel riogat, a zöme meg beveszi.

Egyébként sem az autókkal van a baj, hanem a rengeteg polgári, és katonai repülővel, a nagy hajókkal, böszme teherautókkal...na azok nyelik igazán...már írták, hogy az erőművek, acél, és üveggyárak meg a földgázt zabálják rendesen...


ennek ellenére nyugi, van mindenből elegendő..

ennek ellenére, ha emelnék az árát az üzemanyagoknak, akkor csökkenne a kereslet, és a profit...

és mint tudjuk, a profit az szent.


Ezért nem szegényednek el az arabok...azok már nem csak olajon, de pénzen is úsznak....és még több kell..


a politikusok résen vannak, csak mi nem tudjuk.

2013. aug. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
A kocsikban van hangszóró, így az nem plusz költség, ami plusz költség lenne az csinálni egy szoftvert ami lejátssza az előre felvett hangokat úgy mintha az valódi lenne, de az sem lenne több 10e ft/autó. Egyébként amikor ez bekövetkezik, és te mész az utcán rohadt hangos kocsiddal, még mindenki másnak nem add ki hangot a kocsija, úgy megfognak utálni, mint most a csoppereseket. És ha tényleg mindenki számára elérhető alternatíva lesz az elektromos autó, én betiltanám a benzines szörnyeket, mert több szempontból is egészségkárosító(mérgesgázok, zajszenyezzés, üvegházhatás)
2013. aug. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!