Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Melyik egyetem lenne a legalka...

Melyik egyetem lenne a legalkalmasabb? Jó ötlet egy nőnek építőmérnöknek tanulni?

Figyelt kérdés

Sziasztok:)

Jövőre megyek tovább tanulni, és eléggé tetszik az építőmérnöki pálya. Még annyira nem vagyok benne biztos, de eddig ez a legszimpatikusabb, csak hát ez eléggé férfi szakma ahogy hallottam és én nő vagyok. :D Meg azt se tudom, hogy melyik suli lenne a legalkalmasabb, hallok rossz megjegyzéseket meg jókat is bizonyos iskolákról. Heves megyében lakok, legjobb lenne egy Budapesti suli, csak oda meg magas a pontszám, és ahogy hallottam egyre magasabb lesz. A többi suliról meg nincs sok információm, hogy igazából milyenek...



2013. aug. 23. 20:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Persze, nagyszerű irány, főleg a mai Magyarországon. Dolgozott a cégünknél építőmérnök, sőt építészmérnök is. Mindketten messze szakmájukon kívül... azóta sem tudtak elhelyezkedni benne.


Nagy szarban van az ország, építkezések mennyisége töredékére esett vissza pár évvel korábbihoz. Most te elvégzel 4 éves egyetemet, ha NAGY szerencséd van addigra átjutunk a váltságon és beindul újra az építészet. Viszont, ha nem (amire 99% esélyt látok), ott fogsz állni, nulla munkatapasztalattal egy telített piacon.

Senki nem fog neked megbízást adni, mert a már ismert, rutinos szakembereket keresik fel. Céghez sem fog tudni elhelyezkedni pont ezért.

A legrosszabb, hogy mire túljutunk a szűkös időkön és beindulnak újra a fejlesztések, a te diplomád már több éves lesz, de munkatapasztalat nélkül. Konkrétan senki sem fog alkalmazni, mert inkább a friss diplomást választják (ha tapasztalt munkakereső éppen nincs).


Szóval szerintem csak akkor menjél építészmérnöki szakra, ha tényleg ez a nagy álmod, különben válasszál valamit amivel el is tudsz helyezkedni.

2013. aug. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. :)
2013. aug. 23. 20:55
 3/12 anonim ***** válasza:

Mennyi jóslás... Mindez alaptalanul. Az ilyen irányú gondolkodás csak kudarchoz vezet. "juj mi lsz 5 év múlva, csődbe megy az ország és munkanélküli lesz x és y"

Ha tudnád hány ilyen embert láttam aki ráfázott az ilyen gondolkodásra. Egyrészt nem statisztikákra hallgattak hanem mindenféle amatőr előrejelzésnek és pletykáknak, tényleg nagyon rá lehet fázni az ilyennel.


"A legrosszabb, hogy mire túljutunk a szűkös időkön és beindulnak újra a fejlesztések, a te diplomád már több éves lesz, de munkatapasztalat nélkül. Konkrétan senki sem fog alkalmazni, mert inkább a friss diplomást választják (ha tapasztalt munkakereső éppen nincs)."


Ez csak az egyik része a sok alaptalan jóslásnak. De az igazság az hogy ma is meg tud élni egy jó építőmérnök és meg is fog tudni ha talpraesett. Ha pedig valaki arra készül hogy annyira romba dől az ország hogy egy darab építőmérnök sem lesz, akkor az nevetséges és amatőr.


Kérdező te is hasonló hibába estél:

"legjobb lenne egy Budapesti suli, csak oda meg magas a pontszám, és ahogy hallottam egyre magasabb lesz."


Pletyka az nem statisztika. Ha abból indulsz ki hogy mit hallasz, ráfázhatsz. Erről nem készül felmérés, hogy valaki ilyet mondjon, annak tudnia kellene hogy a diákok nagy része mit akar, de mivel ez sokszor csak közvetlenül jelentkezés előtt derül ki, ráadásul átfogó felmérés erről nem készül, ezért butaság lenne egyes emberek véleményére alapozva a saját jövődről dönteni.

Amúgy jó szakma, sok sikert, de csak akkor ha szereted és érdekel és van is hozzá önbizalmad és tehetséged.

A legjobb suli nem az ahol a legmagasabb a pontszám, hisz magas csak akkor lesz ha sok ember jelentkezik egy adott helyre. Ez nem a képzés színvonalát mutatja, hanem azt hogy mekkora a túljelentkezés és természetesen a fővárosba mennek a legtöbben, ezért az ottani pontszámok gyakran magasabbak.

2013. aug. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

"e az igazság az hogy ma is meg tud élni egy jó építőmérnök és meg is fog tudni ha talpraesett. "


Aha, egy JÓ meg tud élni... Ebben te nem érzed az ellentmondást? Talán szerinted a friss diplomás építőmérnök "jó" szakember? Ilyen jó szakemberek dolgoznak nálunk, csak éppen nagyon nem építőiparban van a cégünk.

Nem jóslás, hanem tény, hogy ma Magyarországon kezdő építőmérnökként nagyon nehéz szakmában elhelyezkedni. A világválság miatt ez nem fog pár éven belül megváltozni. Aki meg szakmán kívül foglalatoskodik nem szerez munkatapasztalatot, egyetemen szerzett tudása meg kopik és elavul.

De ha annyira szereted a statisztikákat, biztos találsz erre is egyet; hány kezdő építőmérnök dolgozik építőmérnökként?

2013. aug. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én egy kicsit beleszólnék a vitába. Azért ehhez hozzá tartozik, hogy az építőmérnök szakma egy gyönyörű és abszolút szerteágazó műfaj, egy gyűjtőnév, mintha azt mondanám tanár... Magyar tanár, meg etika tanár, meg média tanár nem kell az országban, mert van belőlük elég, ellenben a nyakamat teszem rá, hogy aki kémia, vagy fizika tanárként végez, az következő szeptembertől már valahol tanítani fog!

Az építőmérnöki szakma ugyanilyen. Aki ide jön, az 90%-ban a szerkezetépítő szakirányt választja, magasépítéssel. Hiába csinálja meg a mestert is ebbe az irányba, ma Magyarországon a büdös életben nem fog vele munkát találni, mert nem épül semmi, a szakemberek meg csak kerülnek ki a piacra. Ugyanilyen a hídépítés, amire jó esetben egy cég van az országban, aminek nincs kapacitása arra, hogy minden végzett pályakezdőt felvegyen.

Ellenben én pl. az infrastruktúra felé hajlok, mert rájuk igenis szükség van. A ivóvizünk pocsék, Magyarország egész déli része arra vár tátott szájjal, hogy valaki megoldja az arzén helyzetet. 2013-ban ott tartunk, hogy az ország bizonyos részein az emberek lajtos kocsiból kapják a vizet... A vízhálózatok öregek, megérettek a cserére. Fontos szempont a vízminőség javítás, ezek mellett a csatornázás, amit egyre jobban sürgetnek. A szennyvíztisztításnál szintén a természetbe visszaengedett víz minőségének javítása, ami egyre fontosabb szerepet kap.

Aztán itt van a vízügy, kiöregednek, nincs mérnökük, árvíz viszont jön, ha kell, ha nem. A vizes mérnökökért sorban állnak és sokan már akkor ajánlatot kaptak, amikor még a diploma sincs a kezükben.

Település mérnökökre is szükség van, akik jóváhagyják a településen végrehajtandó terveket, egyeztetnek, esetenként felügyelnek.

Építőmérnök kell... csak jelen pillanat nagyon nem mindegy, hogy milyen irányban indul el az ember.

Szerintem egy nagyon szép szakma, én szeretem, pont a sokszínűsége miatt. Tanulni kell és folyamatosan fejlődni. Akiben van kitartás és akarat, szereti a kihívásokat, az nyugodtan menjen erre a szakra. Ha jó döntéseket hoz, élete végéig biztos helye lesz a szakmában. Egy biztos. Bár ez a tendencia manapság, de ez nem az a szak, ahova megéri eljönni lébecolni és 2-esekkel átrugdostatni magad minden tárgyból. :)

2013. aug. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"A ivóvizünk pocsék"

Akkor még nem ittál szerb vizet... Amúgy nem véletlenül hívják Mo-t vizes országnak. Ennyi vízforrás szinte csak Mo-n van és a gyógyvizek minősége olyan jó, hogy evvel csak kevés ország büszkélkedhet. A probléma a kivitelezéssel és a megvalósítással van. És ez mitől függ? Pl attól hogy a földjeink nagy része már külföldi kézben van, és hogy nem lelkiismeretes állampolgárok döntenek a földről, vízről, hanem egy hatalomvágyó réteg. Ez ellen csak normális magyar nép tehetne akinek van önbizalma. De a magyarok önbizalma a béka segge alatt van. Nem sodródni kell az árral, hanem cselekedni és tenni a jövőért. Ennyire egyszerű lenne.

A vízkérdés megoldása sürgető lenne. És felsőbb körökben szeretnek úgy tenni, mintha ez nehéz lenne, de ez csak amiatt van mert nekik abból lesz hasznuk ha halogatják. A valóságban viszont nem olyan bonyolult, sőt.

2013. aug. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Amúgy felpontoztalak, értékes dolgokat írtál.

Tényleg nem mindegy a terület vagy szakirány sem.


"Bár ez a tendencia manapság, de ez nem az a szak, ahova megéri eljönni lébecolni és 2-esekkel átrugdostatni magad minden tárgyból. :)"


Ez minden tárgyra igaz. Pont ezért mondtam, hogy csak az tanulja, akit érdekel. Hisz mindenhol vannak jó szakemberek és rosszak is, legyen akár orvos vagy asztalos. Akit érdekel a dolog és van adottsága hozzá az jó szakember lesz, akit nem az pedig rossz.

Szóval szerintem nem is volt vita feljebb, ez csak logika kérdése.


De a félreértések elkerülése végett válaszolok:

"A világválság miatt ez nem fog pár éven belül megváltozni."

Milyen világválság? Nekem az összes ismerősöm talált munkát. A világválság az EU utolsó védőbástyája, pl hogy elhiteti hogy van. Statisztikáról beszéltem és nem jóslásról. Mert unom hogy mindenki ezt mondja hogy "jaj biosz (vagy más) szakot végeztem, nem tudok elhelyezkedni" stb stb.


"De ha annyira szereted a statisztikákat, biztos találsz erre is egyet; hány kezdő építőmérnök dolgozik építőmérnökként?"


Szerinted az összes jogász egyből munkát talál? Szerinted az összes könyvelő egyből munkát talál? Szerinted az összes biológus egyből munkát talál? Nem. De haladjunk tovább a logikád mentén: szóval egy szakma szerinted csak akkor jó ha egyből munkát talál valaki? Akkor több lehetőség van: vagy szakmunkásnak megy (de ne legyenek tévhiteid, a rossz szakembert ott sem foglalkoztatja senki), vagy pl diplomát szerez és bizonyít, esetleg külföldre megy, hisz nem minden szakma van itthon elismerve. Mindenre van lehetőség, de a korlátolt embert a szerencse is elkerüli ezt jegyezd meg.

Nem a szakmákkal van a gond, erre még nem gondoltál? Hanem a hozzáállással. És az egyetlen dolog ami akadályozza azt, hogy az ember elismerje hogy nem feltétlenül a szakmával van a gond, csupán az ego. Könnyű hibáztatni a válságot, meg a szakma sz@rságát, meg mindent, de érett embernek el kell jutnia a saját felelősség felvállalásához és nem minden más hibáztatásához.

2013. aug. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
(Mármint 5-öst pontoztam fel.)
2013. aug. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok.

Az ivóvizünk minősége jó, ezen nem vitatkozom, de messze nem kiváló. Ha az Eu-s előírásokat nézzük (ami szerintem amúgy baromság, de nekünk már csak ez jár az eu-val), akkor a legtöbb helyen a vízminőségi határértékeket abszolút nem tudjuk betartani, ha még is, akkor is csak éppen átbillen a mérleg nyelve és a vízműnél fellélegez mindenki.

Én egy kis faluban élek. A kis régiónk IHATATLAN vizet kap, mert egyszerűen nekünk ilyen vízbázis jutott. Az egészségügyi határértékeket betartják, de narancssárga (hálózat miatt), büdös vizet kapunk (vízbázis miatt), amiben képtelenség fehér ruhát mosni, hányok ha innom kell belőle, legszívesebben fogatmosni és fürödni sem fürödnék benne. Szerintem már nem győzik a vízműnél számon tartani hány panasz érkezett, de széttárják a karjukat, hogy ez van, nincs pénz. Ez minden csak nem normális. Szomszéd, vagy más országokhoz pedig nem hasonlítgatom magunkat. Én/mi itt élünk és felháborítónak tartom, hogy az ország nagy részén képtelenek normális ivóvizet biztosítani.

Azt írtam én is, hogy a hálózat elöregedet, azok felújítása már nagyot dobna a helyzeten és remélhetőleg ez a feladat majd pont ránk, most kezdő mérnökökre marad. :)

Egy nagyvárosi ember el sem gondolkodik azon, hogy ez mekkora probléma a kisebb régióknak és akkor a már emlegetett arzénról nem is beszéltem. Az ország déli részén nem az a baj, hogy nincs vízbázis, hanem nincs MEGFELELŐ vízbázis. Mekkora szégyen a mai világban az, hogy majd a románoktól kapja az egész országrész az ivóvizet (többnapos vízkorral, ami szintén baromi jó vízminőséget idéz elő...), mert így olcsóbb, mint helyben megoldani a problémát.


Én imádom ezt a szakmát és nagyon kevesen vállalkoznak arra, hogy akár tervező mérnökként gondolkodjanak és élhető, a magyarok malmára vizet hajtó megoldásokat találjanak. Az egyetlen, amit meg kéne változtatni, az a fölöttünk állók gondolkozás módja a vízzel kapcsolatban. Lenne értelme ebbe több pénzt fektetni és a rekonstrukciókat nem a helyi kis vízművek nyakába kéne varrni, akik már lassan örülnek ha annyi pénzt látnak, ami éppen fedezi a kiadásaikat.


Ettől függetlenül javarészt egyetértek veled. Én csak azért szóltam ebbe az egész témába bele az építőmérnök védelmében, mert nem gondolom, hogy ez a szakma (az építőipar jelenlegi helyzetében is) haldokolna. Hülyeség ezért valakit lebeszélni erről, aki lehet majd a pályakezdők büszkesége lesz. Sosem lehet tudni. :)

Nem mondtam azt, hogy más szakokon nem érdemes tanulni, de az építőmérnöki szakmán belül, ha az ember 100%-osan odateszi magát, akar, tanul, csinálja rendesen, akkor fog találni munkát válság ide vagy oda, míg azért vannak olyan szakmák mostmár, ahol hiába diplomázol (másik 100 emberrel együtt) kitűnőre a szakodon, ha meggebedsz sem lesz utána állásod.

2013. aug. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Ez minden csak nem normális."


:( Jól írod, de ez engem elszomorít. Most jöhetne az a közhely hogy össze kell fogni, de ezt már sokan elsütötték, de mégis ez a megoldás. Hogy a magyar emberek ne saját maguk ellen forduljanak, hanem álljanak már végre ki magukért. A híradó arról sem tudósít milyen felkelések voltak Töröko-ban Bulgáriában vagy a többi országban. Mo-n sokkal rosszabb a helyzet és a magyarok még ezt is nyelik. Mármint ezt a "az a fölöttünk állók gondolkozás módja a vízzel kapcsolatban" kifejezésedre írtam. Mérnök is csak akkor tud jól dolgozni ha jó a megbízó, de amíg de amúgy az egyes önkormányzatoknak is van felelőssége ebben. Szerintem ez a helyzet egyre csak javulni fog, hisz egyre több az ember aki felismeri ennek jelentőségét.

2013. aug. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!