Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Álláskeresés friss diplomásokn...

Álláskeresés friss diplomásoknak? Mit tegyek, ha sehova nem kellek?

Figyelt kérdés

Már közel 4 hónapja keresek állást, végzettségem szerint közgazdász vagyok pénzügy és számvitel szakon. Főként a bankok felé orientálódnék (persze más pénzügyes állásokat is nézek, de sehova nem kellek. A 4 hónapom csak azzal telik, hogy napi szinten nézem az álláskereső portálokat, illetve a bankok honlapját is.

Eddig 99%-ban olyan állásokat találtam ahova 2-3-5 év munkatapasztalatot várnak el.

Kezdek komolyan depressziós lenni, nem tudom mit kéne tennem, miben változtatni, hogy találjak állást.. Az itthonlétet is nehezen viselem.



2013. aug. 27. 11:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Welcome to Hungary :)


Én anno fél évig kerestem állást ugyanígy, ahogy te mérnöki diplomával és semmit nem találtam. Pedig a végén már lejjebb adtam az igényeimet is, és szinte bármit elvállaltam volna, bármit. Végül egy gyárban kaptam állást, azt is protekcióval, minimálbérért, ahol úgy bánnak az emberrel, mint a kutyával, és még örülnöm is kellett neki, hogy egyáltalán ilyet is kaptam. Nagy nehezen összeszorítottam a fogam és összespóroltam annyit egy év alatt - a poklok poklát átélve -, hogy most fogom magam és kimegyek belőle külföldre, ott legalább megbecsülik az embert. Javaslom neked is ezt az utat, persze csak ha van nyelvtudásod és nem vagy finnyás ahhoz, hogy ezt meglépd.

2013. aug. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nekem ez kicsit hosszabb távú terveimben szerepel, javítanom kell még a nyelvtudásom, amit a munkából szerzett pénzből terveztem. :(
2013. aug. 27. 12:38
 3/12 anonim ***** válasza:
Én 2009ben végeztem el az egyetemet, hasonlóan jártam. De én 2,5 hónap keresés után külföldön találtam munkát.
2013. aug. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Kérdező: neked nincs nyelvvizsgád? Mert ugye a diplomához feltétel a középfokú nyelvvizsga. Ha nem eszperantó vagy lovári, hanem valami olyan nyelv (még ha nem is angol), ami gazdaságilag fejlett ország nyelve (például német, francia, orosz), akkor szerintem ne is gondolkozz, hanem menj ki fél év-egy évre valami kulimunkát csinálni abba az országba, hogy megtanuld folyékonyan a nyelvet, aztán próbálkozz meg a diplomáddal. Tanárral soha a büdös életben nem fogod gyakorlatiasan elsajátítani a nyelvet, kár is lenne áldozni rá. Próbáld meg inkább ezt a verziót.
2013. aug. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:

Van néhány blog, ami elég jó ezen a téren, lehet, Te is hasznát veszed vagy kapsz belőle jó ötleteket.


Hurrá állást keresek és Jobangel. Ha ezekre rákeresel a Google-ben, akkor megtalálod őket.


Amúgy meg ne legyél elkeseredve. (Mondjuk, könnyű azt mondani...) Ez egy nehéz időszak az elején, de ha kitartasz, akkor sokra viheted. Én egy könyvelő cégben dolgoztam, és pl. a könyvelők simán kerestek 200 fölött nettóban. A barátnőm az OTP-nél dolgozik és ott is igen szépen az átlag felett van a fizetése, sőt, ha kap bónuszt, akkor az egy 50-es...


Amúgy ha gondolkodsz a külföldben, akkor már most készülj rá. Nyilván ahhoz is kell majd gyakorlat, de addig is tudod erősíteni az angolod stb.

2013. aug. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Már 1 éve keresek állást közgazdász diplomával :(
2013. aug. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Persze van középfokú gazdasági nyelvvizsgám, de inkább a szerencsének tudom be.

Hát igen, sajnos most azt megy ha valakinek nincs ismerőse aki valahova be tudja nyomni az embert akkor semmi.


Próbálok kitartó lenni, de nehéz.

2013. aug. 28. 12:11
 8/12 A kérdező kommentje:
Így is köszönöm Nektek, hogy válaszoltatok!
2013. aug. 28. 12:11
 9/12 anonim válasza:
Én már több mint fél éve keresek, közgazdász pénzügy és számvitel diplomával állást és semmi! :S Most is várok egy interjú eredményre, de sztem abból sem lesz semmi... :/ elmenni is kár volt, kidobni annyi pénzt... én már elég pesszimista vagyok ilyen téren, ha találnák végre munkát olyan érzés lenne, mintha nyertem volna a lottón...
2013. szept. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
előző vagyok, te milyen megyében laksz? Én csongrád megyében és csongrád megye egész területén keresek állást, de semmi... :( ahogy írtad mindenhol csak tapasztalattal rendelkezőket keresnek.
2013. szept. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!